Jak usunąć fałszywy antywirus Security Shield

Dodał: admin Grudzień - 29 - 2010

fake-security-shield Firma Panda Security Labs określiła fałszywe antywirusy jako plagę 2010 roku. Liczba złośliwych kodów tego typu rośnie w zastraszającym tempie. A co za tym idzie rośnie również liczba infekcji tymi wirusami.  Prędzej czy później część z nas zetknie się z takim rodzajem zagrożenia. Dotyczy to w szczególności internautów poszukujących w Internecie darmowego oprogramowania antywirusowego. Z tej krótkiej porady dowiecie się jak skutecznie pozbyć się jednego z takich szkodników – Security Shield.

Security Shield to jeden z bardziej popularnych ostatnio złośliwych programów podszywających się pod pakiet zabezpieczający. Po jego uruchomieniu, program udaje skanowanie plików po czym interesuje o kilkunastu infekcjach złośliwym oprogramowaniem. Aby je usunąć konieczny jest zakup pseudolicencji kosztującej kilkadziesiąt dolarów.

Najprostszym sposobem na usunięcie szkodnika z systemu wydaje się użycie jakiegoś programu antywirusowego. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż szkodliwe kody potrafią wyłączyć posiadane przez nas oprogramowanie zabezpieczające i uniemożliwić tym samym ratowanie komputera. Może się też zdarzyć, że nie będziemy w stanie zainstalować żadnego narzędzia do usuwania szkodliwego oprogramowania lub nie będzie ono w stanie usunąć wirusa.

Możemy wówczas spróbować aktywować “pełną wersję” fałszywego antywirusa Security Shield przy użyciu poniższego klucza licencyjnego. Jest to klucz pochodzący ze starszej odmiany tego wirusa, ale działa także z najnowszymi mutacjami.

64C665BE-4DE7-423B-A6B6-BC0172B25DF2

Po przyjęciu klucza Security Shield imituje proces usuwania wirusów z systemu po czym mamy możliwość wyłączenia fałszywego antywirusa. Teraz już możemy bez przeszkód uruchomić prawdziwe oprogramowanie antywirusowe by pozbyć się niechcianego szkodnika z sytemu.


74 komentarze to “Jak usunąć fałszywy antywirus Security Shield”

 1. Miszel napisał(a):

  Dzięki odrazu ulga!!!!!!!!!!!!!!!!
  KOMPUTER DZIAŁA

 2. grooby napisał(a):

  Dzięki. Ważny projekt miałem do zrobienia i 2 godziny walki ale sie udało

 3. juri napisał(a):

  wielkie dzięki od razu podziałało

 4. joko napisał(a):

  Pomogło wreszcie koniec z komunikatami.

 5. Anonim napisał(a):

  U mnie po kilkunastu właczeniach i przypominaniach sam zaproponował ten klucz. Zatwierdziłem /64C665BE-4DE7-423B-A6B6-BC0172B25DF2/,
  przeskanował niby do konca.
  Usunął niby wirusy /kilkanaście/
  Następnie ja go usunąłem z katalogów, poznałem gdzie jest umiejscowiony po sciezce dostepu do skrótu na pulpicie.
  I spoko
  Pozdrawiam
  ja

 6. clooney napisał(a):

  Mnie to zajęło 10minut. Zrobiłem przywracanie systemu do ostatniego możliwego punktu. Inaczej nawet nie ma jak ściągnąć kodu do antywirusa ze swojej skrzynki mailowej,bo to gówno blokuje wszystkie strony internetowe i zaraz na początku ładowania obojętnie którą stronę otwierasz zaczyna wyświetlać że strona jest zainfekowana.

  Ciekawe że ciągle wyświetla,iż wyciekają dane Twoich kart kredytowych itd… ale nie przeszkadza im to przekierować na stronę płatności gdzie trzeba by wprowadzić wszystkie dane swojej karty!!!

  Złapałem to gówno przedwczoraj kupując dostęp do internetu w Hotelu Venezia w Faliraki na wyspie Rodos. Kupujesz kartę (operatora wiplus- czy coś takiego), wpisujesz kod, ale jakoś dziwnie program wymaga aby pozostał otwarty w oknie w którym wpisałeś kod… jeśli zamkniesz okno to automatycznie zrywa połączenie. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem… i chyba dlatego od razu kiedy zaczęły się wyświetlać te czerwone okienka,że masz 13 wirusów to zacząłem sprawdzać te pliki dll i jeden z nich który rzekomo jest wirusem to plik włączający Belgijski układ klawiatury.

 7. aok napisał(a):

  No spróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie

 8. K napisał(a):

  Wpisalam ten kod, usunął niby wirusy ale… Nie umiem usunąć tego programu;/ po ścieżce dostępu tez nie mogę go odnaleźć:( proszę o pomoc!!!

 9. Leo napisał(a):

  Dzięki za pomoc w usunięciu wkurzającego gó……

 10. Gienek napisał(a):

  Wielkie dzięki pomogło od razu

 11. ELA napisał(a):

  WIELKIE dzięki za pomoc!

 12. Ka napisał(a):

  Dzięki udało się
  Po co coś takiego powstaje?

 13. David napisał(a):

  Bardzo dziękuje za pomoc ! bardzo denerwujący wirus to był ;/

 14. Bashenka napisał(a):

  wielkie dzieki!!!!!!

 15. Kasia napisał(a):

  Dziękuję bardzo! Już się bałam że czeka mnie reinstalka!

 16. Rafał napisał(a):

  Dziękuję. Dzieki tym radom wyrwałem chwasta :)

 17. Abia napisał(a):

  I ja dziękuję, pomogło od razu:)

 18. adamo napisał(a):

  czy to nie ściema?

 19. Arti napisał(a):

  super pomoc. Dziękuję pomogło

 20. misio pysio napisał(a):

  ja sprawdziłem w firewolu jak to zostało zdefiniowane zmieniłem na blokuj po czym firewol poinformował mnie że to się chce połączyć dałem blokuj potem usuń i po kłopocie

 21. monia napisał(a):

  ADAMO- jak złapiesz-uwierzysz. Porada w porządku. Dzięki

 22. Damina napisał(a):

  DziękiQ!!!!!

 23. Jahehe napisał(a):

  DZIĘKI!!!! kod wystarczył

 24. Piotr napisał(a):

  respect:)

Skomentuj