Jak oglądać TVN Player i Ipla za granicą

Dodał: admin Listopad - 23 - 2013

remotes Dwa najpopularniejsze polskie serwisy VOD serwujące produkcje dwóch największych komercyjnych stacji telewizyjnych cieszą się wśród internautów coraz większą popularnością. Niestety ze względów licencyjnych dostępu do materiałów wideo zostali pozbawieni użytkownicy łączący się z siecią spoza terytorium Polski. W Internecie znajdziemy sporo instrukcji pozwalających na rozwiązanie tego problemu, jednak większość z nich jest dosyć skomplikowana. Tym razem będzie to jednak proste i skuteczne rozwiązanie wykorzystujące wtyczkę Hola!

Uwaga! Wpis o charakterze archiwalnym – zaprezentowany tu sposób prawdopodobnie już nie działa. Sprawdź najnowsze wpisy na ten temat:

1. Oglądamy player.pl i iplę za granicą przy użyciu NordVPN

Cała sztuczka z ominięciem ograniczeń polega na skorzystaniu ze z lokalizowanego na terenie Polski serwera pośredniczącego w ruchu pomiędzy naszym komputerem a witryną docelową, dzięki czemu serwis VOD będzie identyfikował nas jako osobę łączącą się z Internetem z terenu Polski. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by takie połączenie zorganizować sobie samodzielnie, ale my w tym celu wykorzystamy gotową wtyczkę, która całą brudną robotę wykona za nas ;)

Do uruchomienia Ipli i TVN playera wykorzystamy wtyczkę Hola. Jak chwalą się twórcy tego projektu, Hola jest używana już przez ponad 10 milionów Internautów na całym świecie, pomagając w ominięciu ograniczeń regionalnych stosowanych przez niektóre serwisy internetowe. Programiści przygotowali wtyczki do przeglądarek Firefox i Chrome oraz aplikacje dla systemów Android, Windows oraz Mac. W instrukcji wykorzystamy wtyczkę dla przeglądarki Google Chrome.

Jak oglądać TVN Player i Ipla za granicą przy pomocy Google Chrome?

1. Udajemy się na stronę sklepu z aplikacjami Google Chrome Store, a następnie klikamy przycisk ZA DARMO umieszczony w prawym górnym rogu strony.

2. Przeglądarka wyświetli okienko z prośbą o potwierdzenie, że chcemy zainstalować nowy dodatek. Klikamy przycisk Dodaj.

3. Czekamy aż Chrome zainstaluje dodatek. Po zakończeniu instalacji po prawej stronie paska adresu pojawi się nowa ikona z uśmiechniętym płomykiem. Przeglądarka otworzy również nową kartę z olbrzymią strzałką, która mniej spostrzegawczym wskaże dokładne położenie przycisku.

4. Klikamy na przycisk dodatku Hola, a następnie w wyświetlonym okienku na przycisk English. Z rozwiniętej listy możemy wybrać preferowaną wersję językową interfejsu. Twórcy dodatku przygotowali polską wersję językową, dzięki czemu z jego obsługą poradzą sobie osoby nie znające żadnego języka obcego.

hola-jezyk

Wybór wersji językowej

5. Udajemy się na stronę, którą chcemy odblokować (np. tvnplayer.pl), a następnie klikamy na znaną nam już ikonkę płomyka i czekamy chwilę, aż dodatek załaduje dostępne opcje.

6. Teraz już wystarczy wybrać pierwszą dostępną opcję (PL VPN), by z tą konkretną witryną nasza przeglądarka połączyła się przy pomocy serwera zlokalizowanego w Polsce. Po nawiązaniu połączenia dodatek automatycznie przeładuje stronę umożliwiając pełen dostęp do serwisu :)

hola-odblokuj

Odblokowywanie serwisu TVN Player

Sposób instalacji w przeglądarce Firefox jest podobny, a sposób użytkowania – identyczny, więc nie ma sensu przygotowywania oddzielnej instrukcji dla wielbicieli ognistego lisa. Z pewnością poradzicie sobie z samodzielną instalacją tego dodatku!

Uwaga! Chociaż we wpisie przedstawiłem dodatek Hola jak remedium na problemy Polaków przebywających za granicą, to aplikacja ta jest nie mniej przydatna dla osób przebywających na terenie Polski. Dzięki Hola możemy np. uzyskać dostęp do serwisów kierowanych do obywateli USA, takich jak chociażby Hulu, Netflix czy Pandora!

Strona domowa projektu: www.hola.org
Cena: darmowy


63 komentarze to “Jak oglądać TVN Player i Ipla za granicą”

 1. barti pisze:

  co się dzieje z technetblog ? jeden post na kilka miesiecy…

 2. Adam pisze:

  Polecam [wymoderowano] dostęp z zagranicy do TVNplayer Ipla i TVP najtaniej na rynku w bardzo dobrej jakości :)

  // Proszę nie spamować. W przypadku chęci reklamy własnej usługi proszę skontaktować się za pośrednictwem formularza kontaktowego. – admin

 3. bartek pisze:

  Prosze o porade jak uzywac wtyczke hola na tvn player w systemie android

 4. admin pisze:

  w wolnej chwili postaram się przetestować jak to działa pod androidem i uzupełnię wpis

 5. barti pisze:

  pytanie do Admina… Co się dzieje z technetblog ?

 6. Aga pisze:

  Dziękuję!!!

 7. Marzena pisze:

  Niestety ale ipla nie działa :/

 8. Seabass pisze:

  Pod androidem nie umiem tego zmusic aby dzialalo. Pod windowsem widac, ze blokade omija ten program ale nie udalo mi sie jeszcze czegokolwiek odpalic. Po reklamach wczytuje, wczytuje i wczytuje ….

 9. Krzysiek pisze:

  Mieszkam od dłuższego czasu za granicą i również miałem problem z oglądaniem polskiej tv przez internet. Przetestowałem sporo programów jak i proxy ale albo nie działały albo były drogie.
  Od kilku miesięcy korzystam z vpnonline.pl i wszystko działa bardzo dobrze. Wszystko co trzeba zrobić to skonfigurować połączenie według przewodnika i się połączyć. Nie trzeba instalować żadnego oprogramowania ani dodatkowych wtyczek. Prędkość połączenia jest bardzo dobra.

 10. Jakub pisze:

  Blokowanie polskich video za granicą związane jest z różną polityką licencyjną w zależności od kraju w którym się znajdujemy. Aby mieć swobodny dostęp do materiałów multimedialnych tak jakbyśmy znajdowali się na terenie Polski musimy ukryć i przenieść wirtualnie naszą lokalizację na teren Polski.
  Można zrobić to przy pomocy programu który jest opisany tutaj:
  Jak oglądać polskie filmiki z granicą
  http://zlamto.org/2014/01/28/jak-ogladac-polskie-filmiki-bedac-za-granica/

 11. aga pisze:

  juz nie dziala !!!!!!!!! wtf !!1 gowno

 12. abmetal pisze:

  Miałem właśnie ten problem i szukałem instrukcji jakiejś. Teraz już wszystko ładne działa. Dzięki

 13. Pawel pisze:

  Polonia w Wielkiej Brytanii dziekuje bardzo!

 14. tomasz pisze:

  Ale czy ta wtyczka działa legalnie? Czy nie narusza prawa niemieckiego ?

 15. Monika pisze:

  za cholere nie dziala, blokuje tvn playera tzn w ogole sie strona nie otwiera;/

 16. syntre pisze:

  potwierdzam wtyczka hola na mozilla w niemczech nie dziala

 17. glodek pisze:

  cholerka nie działa zróbcie coś próbuje I pokazuje ‘wystąpil błąd spróbuj ponownie za chwilę ‘;

 18. gfggg pisze:

  nie działa!!! oszusci!

 19. kk pisze:

  to sa zwykle pojebusy w tej polsce

 20. Anggds pisze:

  Mi rowniez nie dziala, nawet specjalnie zainstalowalam firefox ale dalej nic!

 21. Lolcia pisze:

  A na ipadzie ?

 22. marioshka pisze:

  W Australii też nie działa :/

 23. JAro pisze:

  smiaga jak zloto :) dzieki !!!

 24. Mimi pisze:

  Nie kumam czemu niektorym Ipla nie dziala za granica. Mi zawsze dzialala w UK i w Australii ogladam przez Firefoxa. Nie mam do tego zadnej wtyczki, po prostu dziala bezproblemowo :)

 25. Mimi pisze:

  OK, przetestowalam Hola w Australii – nie dziala.

 26. Bogdan pisze:

  Zaglądam codziennie. Żeby chociaż przez wejścia, dołożyć się do oglądalności reklam na tej stronie. Widać, że stronka utrzymana, zadbana. Na forum też ciut jest.
  … a pożytek był.

  Adminie! Czy można w czymś pomóc?

 27. barti pisze:

  Popieram Bogdana.

  Ponawiam pytanie, co się dzieje ze stronką ?

 28. michi pisze:

  Zainstalowalam hola na chrome. niestety u mnie nie działa.

 29. Magda pisze:

  działa ;)
  Tylko pytanie.. czy Hola nie narusza prawa polskiego ( już raz ktoś zadał to pytanie odnośnie prawa niemieckiego, ale nie padła na nie odpowiedź )

 30. Marcin pisze:

  Podbijam a co z ipadami

 31. a pisze:

  zaczął mi się pojawiać komunikat z hola “twoje polaczenie internetowe jest kontrolowane” i są dwie opcje do wyboru jedna przywróć ustawienia (wtedy aplikacja przestaje działać) oraz druga zezwalająca. Miał ktoś takie coś ?

 32. Cristiano pisze:

  Polecam http://proxyonline.pl Dostęp najprostrzy z możliwych w bardzo dobrej jakości.

 33. Klaudia pisze:

  w hiszpanii hola też nie działa…
  Czekam na informacje o innej opcji ogladania tvn player poniewaz tesknie za ulubionymi serialami.

 34. Milan pisze:

  Ja też używam do oglądania tvnplayer i vod.tvp.pl programu z usługą z http://proxyonline.pl To chyba najłatwiejszy dostęp do polskich serwisów video z zagranicy. Praktycznie poza ściągnięciem nic nie musiałem robić. Uruchomić i wpisać login i hasło.

 35. Robet pisze:

  vod.tvp.pl + wtyczka hola dziala (chociaż zamula troche) w HOLANDII :)

 36. gość pisze:

  ipla od samego początku w Niemczech mi działa tylko tvn player nie, próbowałam vod.tvn i też nic

 37. Marzena pisze:

  VpnOneClick -aplikacja dzialal na iOS jak rowniez na Android. Niestety jest płatna , ale wydaje mi się ze te 2 € na m-ąc lub 9€na rok da się przeboleć . Naturalnie jest wersja testowa. Działa naprawdę wszystko i pod każda przeglądarka. Pozdrawiam z Niemiec .

 38. Magda pisze:

  GÓWNO!!!!!!!!!!!nie działa. Najpierw dobrze sprawdźcie, zamiast wciskać ludziom kit. Nie instalujcie. Zmarnowany czas!!!

 39. Roman pisze:

  Na Litwie – tez nie dziala (z player.pl) – reklamy co prawda sie uruchomily (tylko niektore), ale samego programu obejrzec sie nie da.

 40. Anonim pisze:

  HGT[;PLOKIJHYGTFR;POKI
  JHYGTFRKJHYGTFR

  .,MNHBGVCDXSZ
  MNHBGVCX

  ,MNHBGVFCDXSZ
  ,MNHBGVFC

  ,MNHBGVFCD
  ,MJNHBGVFCD

  KIJUHYGFDS
  IJUHYTFDERSW

  KJHYGTFRDEW
  LOIJUHYGTFRDESW
  KJUHYGTRFDESW
  IUHYGTFREDJHYGTF
  JHYGTFREDSWHGTFRD
  JHGFDSXDCFVGBVFCD
  MJNHBGVFCDXSXDCFG
  NBGVFCDXDCFVGHC
  MNHBGVFCDXSZAzDCF
  MJNHBGVFCXXSDFVGBH
  GHJMNHBGVCDXSDCFV
  NHBGVFCDXSDCFGBHN

  MNHBGVFCDXSZASXDCFGBHNJ
  NHBGV\CSXDCFGHG

  DFGHJMNHBGVFCDX
  DCFVGBHNJMNBGVC

  SDFVGHNJHBGVCD
  KJHBGVFCXSDCFVGHNJMNHBGVC

  ,KMJNHBGVFCDXSD
  MNBGFVDCXSCDXSKMHBGVFCDMNBGVFCD

  VGHJMNHBGVFCDX
  MJNHBGVFCDXSX

  MNHBGVFCDXS
  JNHBGVFCDXS

  ,MNHBGVFCDXS
  MNHBGVFCDXSZA
  JNHBGVCXSMNHBGV

  KMJNHBGVFCX
  MNHGVFDCXSZA

  MNHBGVCXSZZA
  HGFDSCCDC

  FVGBHNJMKNHBGVFC
  MJNHBGVFCDXDCFV

  DFVGBHNJMKMNHBG
  DCFVGBHNJMKJNHBGV
  JNHBGVFCXZXCFVGHJ
  NHBGVCXSSXDCFVGBHN

  SDFGHNJMKMJNHBGF
  ,KMJNHBGVFCDXXS

  NBGVFCDXSAZZSXDCFG
  NHBGFCDXSSDCFVGH

  FGHJMJNHBGVFCDXHNNHBGVFCDXSXDCFG
  BGVFCXZXSDCFVGBNH

  3

  MNHBGVFCDX
  ERTYUDWDED

 41. Anonim pisze:

  ;.L,KHBGVFBHNJMK,L,MNHBGVFFVGBHNJMKJN
  HBGFCDXDCFVGBHNJMK,MNHBGVF

  MJNHGFCDDCFVGBHNMK
  ,MJNHBGVFCDFVGBHNBGVFC

  DCFVGBHNMK,MJNHBG
  FCDFVGBNHJNHBFDCXS
  ZSXDFVGNHJMKJNHBGVFCD

  DCGJUIKJNHFCDX
  .MJNHBGVFCDX

  KMJNHBGVFCDXS
  MJHGVFCDCFVGBH

  IJUHYTFRDEWEDRT
  HYGTFRDESW

  TGHJKLHHY
  OIUHYTFRDE

  POIUHYTGRFEE
  UHYGTFRDESWQ

  TGRFTGYHJKOLPOIUHYGT
  REDRTGYHJKLJHYGTRIUY
  UHYGTFRDESWERTYHHYGTFR
  JHGFDESDERFTGHYUJHYGTFR
  HYGTFRDESWERFTGYHGFRDE
  JUHYGTFRDESWERFTGYHGTF
  UYTRDEWWERTGHYUHYGTFR

  RFGHYUIJUHYGTFRDEEDR
  SDERFGTHYUIJHYGTFDESWEDFRTGYUUHYGTFRDEWSEDFRTGHYUIOJHYGTFRDESWERTGYHUJHYGTFRDEWSEDRTGYHUJHYGTFRDESWAWSEDRFTGYHYGTFREWWSEDFRGTYHUJHYGTFRDEWEDRFTGHYUHYGTRFDE

 42. Iza pisze:

  W NIEMCZECH DZIAŁA! :) BEZ PROBLEMU, TYLKO CZY NIE BEDZIE ZADNYCH KONSEKWENCJI W WYNIKU OGLADANIA, W MIEJSCU, GDZIE NIE MA NA TO LICENCJI??

 43. max pisze:

  A czy na terenie Niemiec ipla działa w aplikacji??Nie na stronie www

 44. Vic pisze:

  Tvn player dziala na chromie zapomoca hola! bez problemu. Jednak nie dziala ipla bo chrome niewspiera juz silverlight, ktory jest potrzebny do ogladania.

  A na firefox wogule nie ma mozliwosci zainstalowania hola!.

 45. Marta pisze:

  u mnie w UK na chromie dziala! :) dzieki za Hola!

 46. anak pisze:

  Działa, ale zacina jak cholera..

 47. Mat pisze:

  Odradzal bym bardzo uzywanie Hola.
  Uzywajac Hola udostepnia sie swoj internet dla innych uzytkownikow.

  Hola wykorzystuje to sprzedajac bandwitch uzytkownikow (wiec i twoj) dla roznych firm.
  To jest powszechnie udokumentowane. Hola nigdy temu nie zaprzeczyla.

  Poza tym Hola jest bardzo podatna na ataki na twoj system. badzo zle opragramowanie pozwala hakerom latwo objac kontrole twojego komputera.

 48. Kinga pisze:

  Mi niestety nie działa. Wiecie jaka moze bys tego przyczyna? Mam Google Chrome

 49. Patito pisze:

  Super, dzięki…jeśli komuś nie działa, niech próbuje wyczyścić również cookies, u mnie dopiero po tej operacji zadziałało!!!

Skomentuj