Darmowy Paragon Go Virtual

Dodał: admin lipiec - 16 - 2010

paragon-go-virtual Wirtualizacja to coraz modniejszy i przybierający na sile trend w dziedzinie nowoczesnych technologii. Oczywiście zwęszyli to również producenci oprogramowania tworząc odpowiednie narzędzia i oferując je potencjalnym użytkownikom. Obok płatnych rozwiązań funkcjonuje też sporo aplikacji, za których używanie nie będziemy musieli zapłacić. Ostatnio do tej drugiej grupy programów dorzucił swój nowy produkt znany nam producent oprogramowania- firma Paragon Software. Obok płatnego Virtualization Managera udostępniła również darmową aplikację Paragon GO Virtual. Program udostępniony jest na bezpłatnej licencji jedynie do celów niekomercyjnych.

paragon-go-virtual-mainwindow

Główne okno programu

Paragon Go Virtual jest aplikacją pozwalającą na stworzenie wirtualnego klona naszego komputera, albo wręcz odwrotnie – emulowanie komputera z zainstalowanym zupełnie innym systemem operacyjnym, do którego dostęp uzyskamy za pomocą kilku kliknięć i bez potrzeby wylogowywania z systemu. Wirtualizację docenią również osoby lubiące testować nowe programy. Dzięki temu typu oprogramowaniu możemy testować do woli wszelkie aplikacje bez obaw, że wpłynie to niekorzystnie na pracę systemu lub spowoduje utratę danych.

Wśród głównych funkcji i możliwości programu wymienić należy:

  • wsparcie dla wszystkich systemów z rodziny Windows począwszy do Windows 2000
  • możliwość migracji z fizycznego systemu do jego wirtualnego klona oraz tworzenie wirtualnego systemu na podstawie backupu
  • migrację bez konieczności restartowania systemu Windows
  • moduł pozwalający na dostrojenie fizycznego systemu do pracy w środowisku wirtualnym

Jak zdobyć Paragon Go Virtual za darmo?

Wystarczy udać się na stronę producenta i wybrać odpowiednią wersję programu (32-bitową lub 64-bitową). Do pobrania instalatora nie są konieczne żadne dodatkowe procedury rejestracyjne.

http://www.paragon-software.com/home/go-virtual/download.html
(skopiuj i wklej)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.