Jak usunąć Security Essentials 2011

Dodał: admin styczeń - 31 - 2011

security-essentials-2011 Security Essentials 2011 (tytułowany również jako SecurityEssentials2011) to kolejny fałszywy program antywirusowy będący bardzo często przyczyną infekcji komputera nieświadomego użytkownika. Trzeba przyznać, że sam pomysł na nazwę złośliwego programu jest bardzo chwytliwy. Wirus ten pasożytuje bowiem na renomie darmowego programu antywirusowego wydanego przez firmę Microsoft – Microsoft Security Essentials. Nazwa jest bardzo zbliżona, nic więc dziwnego, że liczba infekcji Security Essentials 2011 jest ogromna i program ten okupuje czołowe miejsca w rankingach najbardziej aktywnych fałszywych antywirusów. Dzięki temu artykułowi dowiecie się jak usunąć Security Essentials 2011 ze swojego komputera.

Zasada działania Security Essentials 2011 opiera się na straszeniu użytkownika dużą liczbą wirusów znalezionych w komputerze i nakłaniania do zakupu pseudo klucza licencyjnego, który odblokuję pełną funkcjonalność fałszywego antywirusa i pozwoli na neutralizację zagrożeń. Oczywiście żadne z zagrożeń, o których informuje Security Essentials 2011 w rzeczywistości nie istnieją, za to sam natrętny program może z powodzeniem ograniczyć funkcjonalność komputera, póki nie ulegniemy i nie zapłacimy oszustom.

Przygotowałem dla Was dwie metody pozbycia się tego złośliwego oprogramowania. Pierwsza szybka, choć nie zawsze działająca oraz druga, nieco bardziej skomplikowana, ale przyda się gdy inne sposoby zawiodą.

Usuwanie Security Essentials 2011 – metoda szybka

1. Należy uruchomić okno fałszywego antywirusa i wywołać opcję rejestracji (Register)

2. W polu przeznaczonym do wpisania otrzymanego klucza licencyjnego wpisujemy ten podany poniżej:

ISR10F7D9MP3B2A

3. Security Essentials rozpocznie proces udawania, że usuwa znaleziony wirusy. Po wykonaniu tej opcji program przestanie już dręczyć użytkownika ;)

4. Pobieramy i instalujemy program MalwareBytes Anti-Malware – kliknij tutaj (darmowy program w języku polskim).

5. Uruchamiamy zainstalowany program i wybieram opcję Wykonaj pełne skanowanie.

6. Po zakończeniu skanowania upewniamy się czy w formularzu z wynikamy zaznaczono ptaszkiem wszystkie znalezione wirusy. Na koniec klikamy przycisk Usuń zaznaczone.

Usuwanie Security Essentials 2011 – metoda rozbudowana

Jeżeli powyższy sposób zawiódł, spróbujmy usunąć Security Essentials wykonujące po kolei poniższe kroki.

1. Wciskamy kombinację klawisz Windows + R. W wyświetlonym okienku wpisujemy polecenie %AppData% i zatwierzamy klawszem Enter.

2. Odszukujemy folder Security Essentials 2011 a w nim plik SE2010.exe. Zmieniamy nazwę pliku np. na SE2010off.exe

3. Uruchamiamy ponownie komputer.

4. Pobieramy i instalujemy program MalwareBytes Anti-Malware (darmowy program w języku polskim). UWAGA! Wirusy obecne w systemie mogą blokować uruchomienie programu. Wówczas będziemy zmuszeni zmienić nazwę pliku instalacyjnego, np. na iexplore.exe lub explorer.exe. Być może konieczne będzie uruchomienie komputera w trybie awaryjnym (klawisz F8 podczas botowania systemu).

Jeżeli ciągle nie możemy uruchomić instalatora spróbujmy też zmienić jego rozszerzenie np. na .scr .bat lub .pif.
W przypadku gdy udało się nam zainstalować program lecz nie możemy jego uruchomić musimy ponownie spróbować zmienić nazwę głównego pliku programu, np. na którąś z nazw zaproponowaną w pierwszym akapicie tego punktu. Być może również i tu będzie konieczne uruchomienie systemu w trybie awaryjnym.

5. Pobieramy i instalujemy program MalwareBytes Anti-Malware – kliknij tutaj (darmowy program w języku polskim).

6. Uruchamiamy zainstalowany program i wybieram opcję Wykonaj pełne skanowanie.

7. Po zakończeniu skanowania upewniamy się czy w formularzu z wynikamy zaznaczono ptaszkiem wszystkie znalezione wirusy. Na koniec klikamy przycisk Usuń zaznaczone.

W ten sposób powinniśmy usunąć Security Essentials 2011 z naszego systemu. Pamiętajmy również by zawsze zachować czujność podczas wybierania i instalacji oprogramowania antywirusowego. Jeżeli szukasz dobrych i darmowych programów antywirusowych zajrzyj do zakładki Antywirusy na górze strony.


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.