Konkurs: SWF Protector za darmo

Dodał: admin czerwiec - 13 - 2011

swf-protector Jeszcze nie ochłonęliśmy dostatecznie po poprzedniej akcji rozdawniczej, a już na TechnetBlogu pojawia się kolejny konkurs, w którym do zgarnięcia są darmowe i legalne licencje. Tym razem zorganizowanie konkursu było możliwe dzięki uprzejmości firmy DCOMSOFT, zajmującej się produkcją oprogramowania przeznaczonego dla osób, które w swojej pracy wykorzystują technologię Flash. Tym razem do zdobycia są darmowe i legalne klucze licencyjne dla programu  SWF Protector. Standardowa cena tego narzędzia to 40$. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

SWF to format opracowany przez firmę Adobe (dawniej Macromedia) i przeznaczony do tworzenia animacji wektorowych z interaktywnymi elementami. Z możliwości jakie daje tworzenie plików w formacie SWF korzystają również bardzo często autorzy witryny internetowych, tworząc elementy animowanej grafiki czy menu na strony www. W założeniu format ten miał być właśnie przeznaczony do publikowaniu w Internecie animacji, które jednak nie będą zajmowały wiele przestrzeni dyskowej, a przez to ich ładowanie będzie odbywać się stosunkowo szybko.

Praca w trybie prostym

Praca w trybie prostym

Przeglądając zasoby Internet możemy szybko dojść do wniosku, iż format ten przyjął się bardzo dobrze i twórcy animacji oraz interaktywnych elementów stron internetowych bardzo często z niego korzystają. Wykorzystanie formatu SWF do tworzenie swoich prac niesie za sobą pewne zagrożenia. Opublikowane przez nas animacje mogą być bowiem poddane procesowi dekompilacji, a my możemy zostać narażeni na kradzież naszej pracy. Właśnie ze względu na takie zagrożenia firma DCOMSOFT opracowała program SWF Protector, który szybko i łatwo zabezpieczy nasze prace przed dekompilacją. Trzeba przyznać, że tak nakreślona grupa docelowa jest bardzo wąska i specyficzna, toteż jestem świadomy, że produkt ten nie zainteresuje wszystkich czytelników ;)

Po uruchomieniu pliku instalacyjnego produktu, ku mojemu zaskoczeniu wita nas instalator w polskiej wersji językowej. Sielanka nie trwa jednak zbyt długo, ponieważ okazuje się, że po polsku jest tylko i wyłącznie instalator, natomiast już sam SWF Protector 3.0 oferuje interfejs w języku angielskim. Myślę jednak, że jego obsługa jest na tyle prosta, że podczas pracy z programem zupełnie nie odczujemy braku polskiej wersji, a i grupa docelowa produktu to z pewnością osoby dobrze zaznajomione z językiem angielskim.

Po uruchomieniu aplikacji wita nas prosty i czytelny, a jednocześnie estetyczny interfejs użytkownika. Widać, że w stosunku do poprzedniej wersji oznaczonej numerem 2.0, a autorzy wzięli się właśnie za poprawienie strony wizualnej aplikacji. Jeżeli chodzi zaś o samą funkcjonalność narzędzia, to SWF Protector 3.0 posiada dwa tryby pracy: prosty i zaawansowany. Praca w trybie uproszczonym sprowadza się do zaimportowania do programu interesujących nas plików SWF i kliknięcia przycisku Protect all. Taka prostota działania w połączeniu z możliwością kolejkowania plików pozwala na zabezpieczanie dziesiątek bądź setek animacji w zaledwie kilka chwil.

Natomiast osoby wymagające bardziej dogłębnej kontroli nad procesem zabezpieczania plików powinny wybrać tryb zaawansowany. W trybie tym podczas importowania plików do zabezpieczenia, SWF Protector analizuje dogłębnie kod źródłowy animacji i wyświetla zaimprotowany plik w formie listy bloków kodu, dając możliwość indywidualnego ustawiania poziomu zabezpieczeń dla każdego fragmentu kodu.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie tego typu oprogramowania, dlatego czytelników zainteresowanych tą właśnie aplikacją i chcących uzyskać bardziej szczegółowe informacje i sposób działania programu, odsyłam na stronę producenta SWF Protector.

SWF Protector uruchomimy bez problemów na komputerach z systemami Microsoft Windows  2000/2003/XP/Vista/2008, w wersji 32-bit oraz 64-bit. Program ten jest również w pełni kompatybilny zarówno z 32- jak i 64-bitową wersją systemu Windows 7.

Konkurs: 3 licencje na SWF Protector

A teraz czas przejść do meritum i przedstawić zasady konkursu. Firma DCOMSOFT zdecydowała się przekazać 3 darmowe i legalne licencje uprawniające do korzystania z pełnej wersji programu SWF Protector. Są to licencje typu Personal i uprawniają do używania aplikacji wyłącznie do osobistego i niekomercyjnego użytku. Wartość pojedynczej licencji to ok. 40$.

Zasady konkursu:

1. Jeżeli jeszcze nie jesteś subskrybentem newslettera TechnetBlog, zapisz się do niego korzystając z formularza umieszczone na górze po prawej stronie.

2. Dodaj komentarz pod tym wpisem, w którym napiszesz dlaczego chciałbyś dostać ten program lub do czego może się on przydać. W formularzu komentarza podaj koniecznie adres e-mail, którego użyłeś do subskrypcji newslettera, tak bym mógł Cię zidentyfikować w razie wygranej ;)

Konkurs potrwa do 19 czerwca, do godz. 23:59. Spośród komentarzy spełniających wszystkie powyższe kryteria zostanie wybranych 3 szczęśliwców, do których trafią nagrody. Zwycięzców wskaże jak zwykle najbardziej obiektywny w takich kwestiach algorytm serwisu random.org. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 24 godzin od chwili jego zamknięcia. Powodzenia!

English comments are allowed!


11 komentarzy to “Konkurs: SWF Protector za darmo”

 1. sebh92 pisze:

  Chciałbym otrzymać ten program, gdyż uczę się u znajomego ogarnięcia flash’a. Stawiam pierwsze kroki w tej dziedzinie, a jak już będę dość dobrze poruszać się w tej dziedzinie chciałbym zabezpieczyć swoje przyszłe prace.

 2. Jay pisze:

  Co za bezsensowny program. Tak naprawdę możliwości jego używania są czysto teoretyczne dlatego nie skorzystam z tej promocji.
  „Są to licencje typu Personal i uprawniają do używania aplikacji wyłącznie do osobistego i niekomercyjnego użytku. Wartość pojedynczej licencji to ok. 40$”
  Na co komu zabezpieczać pliki jeśli nie osiaa dzieki swej pracy dochodów? Pomijam już początkujących w temacie, bo dla nich to już całkowita zawali droga. Można nawet powiedzieć, że im to już utrudni pracę aniżeli ułatwi.

  Piszę to wcelu weryfikacji podanych danych a także by ostrzec potencjalnych „chętnych” – chyba inaczej.
  Taki program jak już to powinien być bardziej rozbudowany.

  Jeszcze raz powtarzam: Nie chcę tego programu.

  Pozdrawiam

 3. admin pisze:

  @Jay
  Dzięki za opinię ;) Od siebie mogę powiedzieć, że organizuję konkursy na bazie tego co uda mi się dostać od producentów. Przekaże Twoją opinię producentowi, może wyciągnie jakieś wnioski ;)

 4. Marek pisze:

  Witam
  Też uczę się flash i chętnie skorzystam z programu do zabezpieczania swoich prac.
  Mam nadzieję , że będzie w pełni funkcjonalny .
  Nie przeszkadza mi zastosownie Personal . Oby okazał się skuteczny.
  Większość programów z promocji ma ograniczenie Personal.
  Powodzenia dla wszystkich
  Dzięki za konkurs.

 5. sebh92 pisze:

  @Jay
  Piszesz, że program tylko utrudnia pracę. Ja jednak chciałbym ocenić go samodzielnie. Ale dzięki za informacje.

 6. Wolfson pisze:

  Chętnie skorzystam z możliwości wygrania pełnej wersji programu –
  SWF Protector. Za pomocą tego softu w łatwy sposób zabezpieczymy własne prace (flash).
  tweet
  http://twitter.com/#!/PaulP00/status/82032313873076226

  [POWODZENIA]

 7. Marek pisze:

  Witam
  Dzięki za licencję.
  Pozdrawiam

 8. sebh92 pisze:

  Kiedy mogę się spodziewać wysłania licencji? Dane wysłałem w odpowiedzi na mail’a, a licencji jak nie było, tak nie ma.

 9. admin pisze:

  Właśnie wysłałem maila do producenta w tej sprawie. Czy pozostali dwaj zwycięzcy też nie otrzymali nagród? Marek dziękował za licencję więc rozumiem, że ją otrzymał ;)

 10. Wolfson pisze:

  Licencja otrzymana.
  Wielkie DZIĘKI:)

 11. Marek pisze:

  Witam
  Licencję otrzymałem
  Jak na licencje od producenta to bardzo szybko przesłali.
  Dzięki admin za konkurs
  i podziękowania dla dcomsoft

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.