Air Playit za darmo

Dodał: admin lipiec - 26 - 2011

air-playit Firma Digiarty Software poinformowała o wypuszczeniu na rynek swojego nowego dzieła – oprogramowania do strumieniowego przesyłania danych audio i wideo na urządzenia przenośne Apple iPhone, iPad, iPod touch oraz wyposażone w systemy Google Android. Obecnie produkt ten jest udostępniany całkowicie za darmo, tak więc każdy może pobrać legalną pełną wersję programu Air Playit. Aplikacja została wyposażona w interfejs w angielskiej wersji językowej.

Air Playit to według zapewnień jego twórców oprogramowanie działające na kształt prywatnej chmury multimediów, dającej możliwość oglądania plików audio i wideo w dziesiątkach różnych formatów na urządzeniach przenośnych Apple lub – w najbliższej przyszłości – wyposażonych w systemy operacyjne Google Android.

Dzięki zastosowaniu takiego modelu działania użytkownik nie musi martwić się o konwertowanie np. swoich ulubionych filmów do postaci czytelnej dla wspomnianych urządzeń. Co więcej, pliki te nie zajmują cennego miejsca w pamięci urządzenia. Jak zatem działa ten program? Air Playit hostuje wszystkie pliki multimedialne na komputerze i w razie potrzeby konwertuje je w locie i przesyła strumieniowo za pośrednictwem sieci WiFi lub 3G/4G na urządzenie przenośne. Według zapewnień producenta aplikacja posiada wbudowaną obsługę ok. 320 kodeków audio i wideo, dzięki czemu odtworzymy pliki nawet w bardziej egzotycznych formatach.

Dostęp do danych multimedialnych w naszej prywatnej chmurze jest dostępny z każdego miejsca na świecie – wystarczy tylko połączenie z Internetem. Dodatkowo Air Playit został wyposażony we wbudowany serwer www umożliwiający dostęp do plików z poziomu przeglądarki internetowej.

Producent nie zapomniał również o użytkownikach nieposiadających stałego dostępu do Internetu. Air Playit daje możliwość przeprowadzenia tradycyjnej konwersji materiału multimedialnego i przesłanie go na urządzenie przenośne w celu jego późniejszego odtworzenia w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do sieci. Firma Digiarty Software chwali się, że Air Playit od chwili premiery (16 lipca) utrzymuje się w rankingu najczęściej pobieranych aplikacji w sklepie AppStore w kategorii Entertainment.

Air Playit został przygotowany zarówno w wersji dla komputerów PC jak i dla Mac. Do poprawnego działania produktu konieczne jest pobranie dwóch modułów: serwera instalowanego na komputerze oraz klienta instalowanego na urządzeniach przenośnych. Dokładna data wydania wersji dla urządzeń Google Android nie jest jeszcze znana.

Jak zdobyć Air Playit za darmo?

Wystarczy odwiedzić stronę domową produktu i pobrać plik instalacyjny programu

Strona produktu


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.