Norton Mobile Utilities dla Androida

Dodał: admin listopad - 17 - 2011

Norton Utilities to legendarny już pakiet narzędzi od firmy Symantec, przeznaczony do monitorowania oraz optymalizacji systemów z rodziny Windows. Producent jednak na tym nie poprzestaje i idąc z duchem czasu przygotował podobny pakiet narzędzi stworzony z myślą o posiadaczach urządzeń z systemem Android na pokładzie. Jest to bardzo świeży produkt, który według opublikowanych zrzutów ekranu ciągle znajduje się w fazie beta testów, nie powinien więc dziwić fakt, że producent zdecydował się go udostępnić całkowicie za darmo.

 

Fani produktu Norton Utilities skierowanego do użytkowników Windows mogą czuć się trochę zawiedzeni możliwościami mobilnej edycji pakietu. Dużo bardziej uboższa funkcjonalność wynika jednak z całkowicie odmiennej specyfiki obu tych systemów. Norton Mobile Utilities dla Androida jest w głównej mierze narzędziem dostarczającym szereg użytecznych informacji na temat naszego systemu Android. Znajdziemy tam m.in. informacje o ilości pozostałej przestrzeni dyskowej, a także o specyfikacji sprzętowej i programowej systemu. Posiadaczy telefonów komórkowych mogą z kolei zainteresować statystyki dotyczące ilości przesłanych wiadomości tekstowej i długości wykonanych rozmów. Norton może nas dodatkowo ostrzec jeżeli np. zbliżamy się do wyczerpania miesięcznego pakietu darmowych minut.

Norton Mobile Utilities to także zestaw narzędzi monitorujących nasze urządzenie. Program może nam dostarczyć informacje na temat zainstalowanych w systemie aplikacji i przestrzeni dyskowej jaką one zajmują. Znajdziemy tu też zestaw monitorów dotyczących  nie tylko stanu baterii, ale również wykorzystania procesora, pamięci operacyjnej oraz sieci.

Kolejną grupą narzędzi, którą możemy znaleźć w pakiecie Norton Mobile Utilities są moduły do zarządzania aplikacjami zainstalowanymi na naszym urządzeniu. Pakiet przyda się m.in do wyszukiwania zainstalowanych aplikacji oraz zmniejszania zajętej przestrzeni dyskowej poprzez odinstalowywanie najrzadziej używanych programów czy ich przenoszenie z pamięci telefonu na kartę pamięci. Warto jeszcze wspomnieć o przygotowanym przez producenta trybie pracy „power saver”, którego zadaniem jest minimalizowanie zużycia baterii.

Producent: Symantec
Obsługiwane systemy: Android
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (0.66 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.