Sleep Preventer 1.3

Dodał: admin listopad - 1 - 2011

Sleep Preventer 1.3 to dosyć oryginalna i prosta w użyciu aplikacja, której zadaniem jest przeciwdziałanie takim zdarzeniom jak automatyczne usypianie komputera, hibernacja, czy wyłączanie monitora. Jeżeli z jakiegoś powodu chcielibyśmy jednorazowo zmienić zdefiniowane ustawienia dotyczące tych czynności, warto wówczas skorzystać z tego niewielkiego i wygodnego produktu. Aplikacja jest oferowana całkowicie za darmo. Narzędzie zostało wyposażone w interfejs w angielskiej wersji językowej.

 

Sleep Preventer 1.3 to program, który przyda się najbardziej posiadaczom laptopów, ale bez przeszkód mogą z niego skorzystać również posiadacze komputerów stacjonarnych. Systemy Windows posiadają wbudowane mechanizmy pozwalające na oszczędzanie zużywanej energii oraz wydłużenie czasu pracy komputera zasilanego z baterii. Jakkolwiek ustawienia pozwalające na automatyczną hibernację bądź usypianie komputera po zdefiniowanym okresie czasu należy uznać za bardzo pożyteczną funkcję, to jednak czasem zdarza się, że wspomniane funkcje bardzo irytują (np. podczas przedstawiania prezentacji) i chcielibyśmy jednorazowo wyłączyć na krótki czas aktywny plan oszczędzania energii. Oczywiście możemy to zrobić zmieniając ustawienia oszczędzania energii, a potem przywracając je do poprzedniego stanu. Szybszym sposobem jest jednak użycie programu Sleep Preventer 1.3.

Sleep Preventer 1.3 jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy wybrać pożądany czas, w którym komputer powinien pozostać wybudzony (dostępne opcje to 5, 10 lub 30 minut, 1 albo 2 godziny oraz okres niesprecyzowany), a następnie kliknąć przycisk Prevent Sleep. Program będzie przez ten czas czuwał i zapobiegał automatycznemu przejściu w stan oszczędzania energii. Jeżeli chcemy uniknąć przejścia w stan hibernacji lub uśpienia, a nie przeszkadza nam automatyczne wygaszanie monitora, wówczas możemy zaznaczyć opcję „Allow display to sleep” .

Sleep Preventer 1.3 jest programem działającym w tle. Po wyłączeniu okienka aplikacji możemy uzyskać szybki dostęp do wszystkich jego opcji z poziomu ikony umieszczonej w zasobniku systemowym, tuż obok zegara. Autor produktu zapewnia, że ciągłe działanie aplikacji nie wpływa ujemnie na dostępne zasoby systemowe. Przeprowadzone testy wskazują iż program zużywa zaledwie ok.  5MB pamięci RAM, więc jest to bardzo lekkie narzędzie.

Producent: DarkFeme
Obsługiwane systemy: Windows 7 (32/64-bit), Windows Vista (32/64-bit), Windows XP
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (1.30 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.