TVersity Free 1.9.7 – serwer mediów

Dodał: admin listopad - 15 - 2011

Serwery mediów, to oprogramowanie skierowane do posiadaczy takich urządzeń jak nowoczesne telewizory, konsole czy urządzenia przenośne. Aplikacje te pozwalają na oglądanie na wspomnianych maszynach plików multimedialnych pochodzących bezpośrednio z Internetu, bądź ze zbiorów zgromadzonych na naszym komputerze. Wśród dostępnych na rynku programów tego typu znajdziemy kilka propozycji produktów freeware, do których zalicza się darmowa odmiana aplikacji TVersity. Produkt posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

 

TVersity Free 1.9.7 to aplikacja której zadaniem jest strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych do wskazanych urządzeń obsługujących standard UPnP. Jak informuje nas producent, instalacja tego programu jest bardzo prosta.  Wystarczy zaakceptować domyślne ustawienia proponowane przez program, a nasz serwer mediów będzie w kilka chwil gotowy do pracy.

Aplikacja TVersity Free 1.9.7 jest nastawiona przede wszystkim na użytkowników z USA. Świadczy o tym integracja z amerykańskim serwisami, np. Hulu, CBS News, NBC. W darmowej wersji nie są jednak dostępne wszystkie te usługi. Po wybraniu niektórych z nich program poinformuje nas o konieczności upgrade-u do płatnej wersji. Na szczęście najbardziej popularne serwisy, takie jak chociażby YouTube są dostępne bez żadnych opłat.

Najważniejszą funkcją programu TVersity Free 1.9.7 jest jednak biblioteka mediów, pozwalająca na zgromadzenie wszystkich plików wideo, audio oraz obrazów, które chcemy przesyłać strumieniowo do innych urządzeń. W bibliotece mogą znaleźć się zarówno pliki zgromadzone na lokalnym komputerze, jak również elementy z kanałów RSS, filmy z Youtube, zdjęcia z serwisu Flickr i wiele innych multimedialnych danych.

Dane z tak zgromadzonej bazy możemy łatwo przesłać do urządzeń obsługujących standard UPnP, np, do telewizora, konsol Xbox 360, PS3, Wii i innych urządzeń. TVersity Free 1.9.7 przejmie wówczas na siebie ciężar przekodowania materiału do formatu czytelnego dla konkretnego urządzenia. Z pomocą serwera mediów możemy więc uruchamiać np. filmy w formatach, których standardowo dane urządzenie w ogóle nie obsługuje. Producent niestety  i tutaj nieco okroił możliwości produktu, uniemożliwiając np. konwersję w czasie rzeczywistym plików wideo dla urządzeń iPad, iPod, iPhone. Takie zabiegi świadczą o tym, że darmowa wersja TVersity ma być pewnie zachętą do zakupu płatnego wariantu, chociaż z drugiej strony duża część przydatnych funkcji jest ciągle dostępna całkowicie bezpłatnie.

Producent: TVersity
Obsługiwane systemy: Windows Server, Windows 7 (32/64-bit),Windows Server, Windows Vista (32/64-bit), Windows XP, Windows 2000
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (14.3 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.