Otwarte testy Microsoft Security Essentials 4 Beta

Dodał: admin grudzień - 1 - 2011

Microsoft konsekwentnie rozwija swój darmowy produkt antywirusowy i stara się zdobywać kolejnych użytkowników. Obecnie firma pracuje nad 4 już odsłoną Microsoft Security Essentials. Gigant z Redmond stawia tym razem na współpracę ze społecznością internautów i udostępnia najnowszą wersję beta w otwartym programie testów. W związku z tym już teraz każdy zainteresowany użytkownik systemu Windows może pobrać i sprawdzić jakie nowości i usprawnienia znajdą się w finalnej wersji produktu. Data oficjalnej premiery programu nie jest jeszcze znana.

W najnowszej odsłonie Microsoft Security Essentials czekają na nas zmiany związane przede wszystkim z ulepszonym interfejsem użytkownika oraz ciągle rozwijanym i poprawianym systemem ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Chociaż produkt znajduje się w fazie beta, to Microsoft zapewnia, że już na tym etapie może być z powodzeniem używany jako główny produkt zabezpieczający nasz komputer. Dla nowego produktu dostarczane są już regularne aktualizacje baz złośliwych kodów.

Co nowego znajdziemy w Microsoft Security Essentials 4. Do najważniejszych obszarów zmian należy zaliczyć przede wszystkim ulepszony mechanizm ochrony, który jest w stanie automatycznie neutralizować zagrożenia. Chociaż taki poziom automatyzacji to wygoda przede wszystkim dla mniej zaawansowanych użytkowników, to może okazać się jednak, że produkt Microsoft bez naszej wiedzy usuwa pliki uznane za zagrożenia, które nimi w rzeczywistości nie są. Na testy skuteczności tego mechanizmu jak zwykle przyjdzie nam poczekać.

Zmiany dosięgnęły również ogólnej wydajności programu Microsoft Security Essentials 4. Z opublikowanych informacji wynika, że inżynierom udało wprowadzić szereg zmian, które uczynią ów antywirus jeszcze szybszym i lżejszym. Modyfikacjom poddano też sam silnik antywirusowy. Ostatnią z najważniejszych zmian jest zaś uproszczony interfejs użytkownika, dzięki któremu korzystanie z aplikacji ma być jeszcze prostsze, chociaż trzeba przyznać, że już poprzednie wersje produktu nie należały do najtrudniejszych w obsłudze.

Microsoft Security Essentials 4 Beta współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows XP, Vista oraz Windows 7. Wielkość pliku instalacyjnego produktu to zaledwie 8.8 MB, zaś całkowite zapotrzebowanie na wolną przestrzeń dyskową wynosi ok. 200 MB.

Skąd pobrać Microsoft Security Essentials 4 Beta?

Wystarczy odwiedzić strony firmy Microsoft i zgłosić swój akces do publicznego programu beta testów. Wówczas uzyskamy możliwość bezpłatnego pobrania produktu.

Strona beta testów


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.