Norton Identity Safe za darmo

Dodał: admin kwiecień - 29 - 2012

Rynek menadżerów haseł, pozwalających na bezpieczne przechowywanie wszystkich danych do logowania jest już dosyć tłoczny. Do grupy producentów oferujących tego typu oprogramowanie dołącza firma Symantec. Program Norton Identity Safe. Produkt całkiem niedawno wyszedł z fazy otwartych beta testów i teraz każdy zainteresowany może całkowicie za darmo pobrać legalną pełną wersję menadżera haseł Norton Identity Safe wraz z bezterminową licencją. Twórcy deklarują, że produkt będzie dostępny za darmo do 1 października 2012 r.

Norton Identity Safe to aplikacja pozwalająca na bezpieczne przechowywanie haseł, danych do logowania, numerów kart kredytowych i innych wrażliwych danych, które trudno spamiętać. Na rynku dostępnych jest wiele produktów o podobnej funkcjonalności, czym więc ma wyróżniać się najnowsze dziecko firmy Symantec?

Otóż, jak chwali się producent, funkcjonalność produktu Norton Identity Safe została oparta o mocno lansowany ostatnio model tzw. chmury. Oznacza to, że wszystkie dane gromadzone w programie przechowywane są na serwerach firmy Symantec. Z jednej strony oznacza to bardzo dużą wygodę i możliwość synchronizacji danych na wielu różnych komputerach i urządzeniach przenośnych, z drugiej jednak strony może wywoływać pewne wątpliwości. Wszak tak bardzo wrażliwe dane jak hasła czy numery kont przechowywane są na zewnętrznych maszynach. Producent zapewnia jednak, że jego serwery zostało odpowiednio przygotowane do przechowywania tego typu danych, a zastosowane zabezpieczenia sprawiają, że przechowywanie danych na maszynach Symantec jest dużo bardziej bezpieczne niż na naszych domowych komputerach.

Norton Identity Safe został wyposażony także w moduł Safe Search oraz Safe Web umożliwiający w pełni bezpieczne przeglądanie Internetu i ostrzegający przed podejrzanymi bądź niebezpiecznymi stronami internetowymi. Na uwagę zasługuje również funkcja Share Via, pozwalająca na bezpieczne dzielenie się odnośnikami do ciekawych treści w sieci bezpośrednio z  poziomu Norton Identity Safe. Warto wspomnieć, że Symantec oprócz wersji na komputery PC, przygotował również odpowiednie aplikacje dla urządzeń mobilnych wyposażonych w systemy iOS oraz Android.

Jak zdobyć Norton Identity Safe za darmo?

Procedura pozyskania programu jest bardzo prosta. Wystarczy udać się na stronę domową produktu i skorzystać z przycisku Download Now for FREE, by pobrać plik instalacyjny Norton Identity Safe. Na stronie znajdziemy także odnośniki do pobrania aplikacji dla urządzeń przenośnych.

Strona produktu


5 komentarzy to “Norton Identity Safe za darmo”

 1. Filip pisze:

  Czy aplikacja obsługuje również automatyczne wypełnianie haseł w przeglądarkach?

 2. admin pisze:

  @ Filip
  Jak najbardziej jest taka funkcja. Nie wiem tylko jak sprawuje się w praktyce pod różnymi przeglądarkami internetowymi.

 3. slavek12 pisze:

  Menedżer haseł, tak można nazwać Norton Identity Safe może automatycznie wypełniać formularze logowania na poszczególne konta jakie posiadamy. Obecnie korzystanie z niego jest możliwe w przeglądarkach Firefox oraz IE. Sam menedżer dostępny jest w Norton Internet Security oraz Norton 360. Pozdrawiam i zachęcam do testowania tego programu.

 4. Ptoku pisze:

  Jest to bardzo ciekawa promocja. Menadżer haseł bowiem chroni nasze cenne hasła dostępu i nawet w czasie infekcji komputera są one bezpieczne, bo zaszyfrowane. Każdy powinien być zainteresowany tą promocją.
  Adminie dzięki za informację.

 5. Filip pisze:

  slavek12 napisał:
  „Obecnie korzystanie z niego jest możliwe w przeglądarkach Firefox oraz IE.”

  O to słabiutko, no ale niedawno wystartowali spoza bety, to pewnie rozwiną jeszcze. Czekam na Operę i Google Chrome :).

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.