Android 4.1 Jelly Bean – po oficjalnej prezentacji

Dodał: xaoo czerwiec - 29 - 2012

Wczoraj pisaliśmy o nowym produkcie spod znaku Google – tablecie Nexus 7, który wyposażony jest w Androida 4.1 Jelly Bean. A jak sprawuje się ten system na innych urządzeniach? Z pierwszych recenzji, które pojawiły się w internecie dowiedzieć się możemy, że w najnowszej wersji nie dokonano spektakularnej rewolucji. Jednak zmiany są odczuwalne i zdecydowanie na plus.

Urządzenie z nowym Androidem okazuje się szybsze i efektywniejsze. Poprawiono wiele animacji kontekstowych, błyskawicznie przeskakiwać można między pulpitami a aplikacje uruchamiają się o wiele płynniej. Codzienne użytkowanie uprzyjemni też wiele efektownych i funkcjonalnych poprawek: autodopasowanie widgetów, poprawiony ‘voice typing’ (działający też w trybie offline), czy ciekawie wyglądający aparat, który zrobione zdjęcia „przerzuca” na boczny pasek. Znacząco poprawiono też pasek powiadomień, z którego nie jesteśmy odsyłani do konkretnych aplikacji tylko możemy nimi zarządzać od razu (na przykład natychmiast do kogoś oddzwonić). Możemy też przeciągnięciem wyrzucić jakieś powiadomienie.

Na prezentacji zestawiono Jelly Bean z Ice Cream Sanwich. W konfrontacji lepiej wypadła wersja „żelkowa”. O ile lepiej, przekonać się możemy z filmu wykonanego przez Google.

 

Na profesjonalne testy będziemy musieli jeszcze zaczekać. Jednak na pierwszy rzut oka widać, że Android 4.1 Jelly Bean to system, który obok świetnego funkcjonowania na najnowszych urządzeniach, odświeży też starsze modele. System w lipcu dostępny będzie jako aktualizacja dla serii Nexus.

 

Zdjęcie i film: Android/Google

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.