Kindle Fire 2 – kiedy premiera?

Dodał: xaoo lipiec - 9 - 2012

Jak informuje TechnoBuffalo poczyniono wstępne ustalenia dotyczące wypuszczenia na rynek następcy słynnego urządzenia od Amazona. Kiedy możemy spodziewać się oficjalnej prezentacji? Developerzy przygotowujący aplikacje mają być gotowi na drugą połowę roku i niemal pewne jest, że tablet zostanie wypuszczony w trzecim kwartale tego roku. Być może około 15 września, w – jak spekuluje portal – rocznicę pojawienia się pierwszej wersji Fire’a.

Czym różnić się będzie następca Kindle Fire od pierwowzoru? Ma być cieńszy i lżejszy od pierwszej odsłony urządzenia od Amazona. Tablet ma być ponadto wyposażony w kamerę. Do 1280 x 800 pikseli zwiększona zostanie rozdzielczość ekranu (pierwszy Fire ma rozdzielczość 1024×600 p.). Zgodnie z zapowiedziami zwiększony zostanie również ekran, jednak wciąż nie udaje się ustalić precyzyjnych danych.

 

Pozostaje również pytanie czy równie atrakcyjna pozostanie cena urządzenia? Tak, jak wiele szczegółów i dokładnych parametrów, informacje dotyczące ceny również są nieprecyzyjne i wiele w nich sprzecznych danych. Miesiąc temu TabletNews podawał nawet, że Kindle Fire 2 ma być o 50$ tańszy od pierwszej wersji. To jeszcze bardziej podgrzało atmosferę na amerykańskim rynku, zwłaszcza, że niski pułap ustalił Google Nexus 7 (o czym pisaliśmy wczoraj). Pozostaje zatem oczekiwanie i przetrzymywanie kolejnego napływu wielu plotek i „przecieków”.

 

Info: TechnoBuffalo, TabletNews / Fot. Amazon


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.