Siri vs Google Search – porażka Apple’a?

Dodał: xaoo lipiec - 1 - 2012

Przy tworzeniu najnowszego Androida, którego prezentowaliśmy kilka dni temu, programiści z firmy Google znacząco poprawili też opcję wyszukiwania głosowego. Funkcja nie sprowadza się już wyłącznie do interpretowania komend, ale w Jelly Bean nabiera statusu wirtualnego asystenta. Takim udoskonaleniem Google Search zbliżył się do Siri z iPhone 4s, która stanowiła przełom na rynku urządzeń przenośnych. Pierwsze testy i porównania przyniosły zaskakujące wnioski – Google Search w wielu konfrontacjach wypadło lepiej od Siri. Czy Google tym samym, odbierze firmie Apple jej najbardziej rozpoznawalną funkcję?

Obie wyszukiwarki nie są dostępne w języku polskim i oczywiście najpopularniejsze testy przeprowadzane były po angielsku. W konfrontacjach wyszukiwarek (hasła dyktowane Siri i wpisywane do Google) nieznacznie gorzej prezentował się Apple a trafność rezultatów oscylowała na poziomie 80-90%. A jak wygląda test wyszukiwania głosowego? Oto dwie recenzje,  przygotowane przez TechnoBuffalo:

 

 
Oraz GSMArena:
 

 

Czekamy na twarde dane, które jasno wskażą najlepszego asystenta głosowego. Póki co lepsze wrażenie pozostawia Google Search. Ale to Siri zna odpowiedź na pytanie ‘What’s the meaning of life?’ ;)

 

Źródła: TechnoBuffalo, GSMArena, 9to5mac

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.