Pobierz muzyke z sieci za darmo

Dodał: admin sierpień - 28 - 2009

Nie, nie będę przedstawiał listy trackerów torrenta, zbiorów linków do rapidshare, czy odnośników do stron warezowych. Zaprezentuję zaś 29 stron internetowych, z których możecie pobrać za darmo i co najważniejsze legalnie pliki mp3. Zbiory piosenek na poniższych stronach nie są może imponujące w porównaniu z witrynami oferującymi nielegalną muzykę, ale jednak stanowi to pewną alternatywę dla Internautów chcących ściągać muzykę zgodnie z prawem.

Dosyć wstępu, przechodzimy do listy:

1. Amazon

Za pewnie większość z was słyszała o tym ogromnym sklepie internetowym. Nie każdy jednak wie, że Amazon oferuje również zbiór 840 darmowych plików z muzyką do pobrania dla każdego (kliknij tutaj).

2. Last.fm

Lat.fm to system, który na podstawie słuchanych przez nas utworów proponuje nam kolejne, które mają być zgodne z naszymi preferencjami. Oprócz tych użytecznych funkcji oferuje również zbiór darmowych plików MP3 dostępnych tutaj

3. The Live Music Archive

Strona ta oferuje nam pliki z nagraniami na żywo wielu różnych artystów.

4. SXSW

SXSW to festiwal odbywający się co roku w mieście Austin w Teksasie. Strona oferuje nam możliwość darmowego pobrania nagrań z festiwalu z lat 2005 – 2009.

5. Free Music Archive

Free Music Arichive to ruch inspirowany ideą open source. Znajdziecie tu zbiór plików muzycznych w zdecydowanej większości artystów niezależnych.

6. ccMixter

Na stronie znajdziecie mnóstwo remix-ów stworzonych przez użytkowników.

7. Muzzie

Muzzie oferuje japońską muzykę do pobrania za darmo. Wprawdzie strona jest w języku japońskim, ale nazwy utworów zostały napisane po angielsku co stanowi dużą pomoc w pobraniu pliku ;)

8. Epitonic

Kolejna strona oferująca muzykę tworzoną przez niezależnych artystów. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodatkowo słuchać stacji radiowych, czytać recenzje i oglądać profile artystów.

9. OverClocked Remix

Na tej stronie znajdziecie pokaźną bazę muzyki z gier komputerowych. Pozycja obowiązkowa dla fanów gier ;)

1o. LegalTorrents

Jak sama nazwa wskazuje, strona oferuje nam zbiór legalnych plików do pobrania z sieci Bittorrent. Oprócz muzyki możemy również filmy, obrazki, audiobooki, itd.

11. ArtistServer.com

Na ArtistServer.com znajdziemy ogromną kolekcję 10 000 darmowych plików mp3.

12. GarageBand

Jak wskazuje nazwa strony, możemy tu znaleźć utwory niezależnych, “garażowych” artystów. Warto posłuchać co mają do zaoferowania młode zespoły. Być może będziemy świadkami narodzin nowej gwiazdy ;)

13. Wikipedia Sound/list

Na stronach Wikipedii możemy znaleźć utwory muzyczne, co do których wygasły prawa autorskie lub są one dostępne dla wszystkich bez ograniczeń. Znjadziemy tu przede wszystkim muzykę klasyczną.

14. PureVolume

Głównym celem tej witryny jest promowanie nowych artystów i wschodzących gwiazd muzyki. Warto wypróbować!

15. mp3.com

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych stron w kategorii plików muzycznych, a ponadto mogąca się poszczycić ogromną bazą darmowych plików mp3.

16. thesixtyone

Kolejna strona promująca artystów niezależnych. To co ją wyróżnia to budowa na wzór digg.com czy polskiego wykop.pl. Dzięki temu użytkownicy biorą czynny udział w odkrywaniu nowych gwiazd.

17. Amie Street

Strona na której skupiona wokół niej społeczność ustala cenę utworów. Nowe utwory są darmowe lub bardzo tanie. Ich cena rośnie wraz ze wzrostem popularności, czyli ilości osób które zakupiły utwór. Maksymalna cena to 98 centów.

18. Archive.org

Interesująca strona zawierająca w swoich zasobach nagrania dźwiękowe przetworzone na postać cyfrową z bardzo starych nośników. Możemy znaleźć tu wiele interesujących nagrań z początku XX wieku.

19. Jamendo

Ogromny zbiór plików muzycznych, których autorzy zgodzili się na rozprowadzanie ich na licencji creative commons.

20. iLike

Dzięki tej witrynie możecie dzielić się ze swoimi znajomymi palylistami i rekomendacjami, jak również umieszczać je na portalach społecznościowych. Poza tym iLike oferuje również zbiór darmowych plików mp3.

21. Tuneshout

Kolejna witryna na której możemy znaleźć mnóstwo muzyki pochodzącej od niezależnych artystów. Dodatkowo wokół witryny została zbudowana społeczność dzięki, której możemy poznać innych ludzi o podobnych gustach muzycznych.

22. Dubroom

Dubroom specjalizuje się w muzyce reggae. Można tu znaleźć mnóstwo plików mp3 z tego właśnie gatunku muzycznego.

23. MP3 4U

MP3 4U to klasyczna wyszukiwarka plików, specjalizująca się w wyszukiwaniu darmowych plików mp3 w sieci.

24. Fatwreck

Strona ta oferuje wyselekcjonowane pliki muzyczne z gatunku punk rock.

25. Classic Cat

Classic Cat jest katalogiem zawierającym muzykę klasyczną, z podziałem na kompozytorów, wykonawców, itd.

26. Electrobel

Tym razem coś dla fanów muzyki elektronicznej. Na portalu znajdziemy informację o artystach i wydarzeniach muzycznych oraz oczywiście darmową muzykę do pobrania.

27. Spinner.com

Spinner.com to witryna będąca projektem koncernu AOL. Redaktorzy witryny codziennie wybierają “plik dnia”, który możemy za darmo pobrać na nasz dysk twardy.

28. FreeKidsMusic

Tutaj czeka na nas mnóstwo plików dźwiękowych z muzyką przeznaczoną dla dzieci.

29. FeelsLikeChristmas

Bardzo specyficzna witryna oferująca wyłącznie pliki muzyczne o tematyce świątecznej.

Jeśli znacie inne ciekawe strony z darmowymi plikami mp3 i uważacie, że powinny się tutaj znaleźć, zaproponujcie je w komentarzach.


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.