Prognoza pogody w Firefox

Dodał: admin wrzesień - 1 - 2009

Jedną z codziennych rzeczy, jaką robię zaraz gdy zasiądę do komputera jest sprawdzenie prognozy pogody. Jeżeli też lubicie być na bieżąco z prognozami, a jednocześnie chcecie zaoszczędzić sobie niepotrzebnego klikania to ta porada jest dla was. Dzisiaj dowiedziecie się jak zainstalować dodatek do przeglądarki Mozilla Firefox, dzięki któremu aktualna prognoza pogody będzie wyświetlana na pasku stanu (dół przeglądarki).

Jak zainstalować dodatek?

1. Wchodzimy na stronę dodatku ForecastFox (kliknij tutaj) i klikamy na  zielony przycisk „Add to Firefox

2. Pojawi się okienko z wskazówką by instalować dodatki tylko z zaufanych źródeł. Strona Mozilli z pewnością się do takich zalicza więc klikamy na przycisk Zainstaluj.

forecast1

3. Zostaniemy poinformowani, że dokończenie procesu instalacji wymaga ponownego uruchomienia przeglądarki. Klikamy na przycisk Uruchom ponownie program Firefox.

forecast2

4. Po ponownym uruchomieniu Mozilli zostanie wyświetlone okienko konfiguracyjne dodatku.W zasadzie jedyną ważną opcją do ustawienia jest podanie miejscowości, dla której dodatek ma pokazywać prognozę. Klikamy na przycisk znajdź kod.

forecast4

5. W kolejnym okienku w pasku wyszukiwania wpisujemy nazwę naszej miejscowości i klikamy na Znajdź. W polu poniżej są prezentowane wyniki wyszukiwania. Zaznaczamy interesującą nas miejscowość z listy wyników i klikamy na przycisk OK.

forecast3

6. Ponownie jesteśmy w głównym oknie konfiguracyjnym. Jeśli chcemy bardziej spersonalizować dodatek, możemy zapoznać się z pozostałymi opcjami konfiguracyjnymi. W przeciwnym wypadku klikamy na przycisk OK.

7.  Teraz na pasku stanu, znajdującym się w dolnej części okna przeglądarki zostanie wyświetlona prognoza pogoda. Najeżdżając kursorem myszy na poszczególne pola uzyskamy bardziej szczegółowe informacje na ich temat.

forecast5


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.