Test: WinX DVD Ripper Platinum + konkurs

Dodał: admin marzec - 16 - 2010

winxdvdripper Ten wpis będzie trochę inny od zazwyczaj publikowanych na tym blogu. Tym razem nie przedstawię Wam sposobu na zdobycie legalnego oprogramowania, a opublikuję wyniki mojego osobistego testu jednego z programów. Do testów otrzymałem pełną wersję aplikacji WinX DVD Ripper Platinum. Jak wygląda praca z tym programem? Czy warto go zainstalować na komputerze? O tym dowiecie się poniżej. Dla wszystkich zawiedzonych łowców bezpłatnych licencji mam jednak niespodziankę. Pod testem DVD Rippera znajdziecie konkurs, w którym do zgarnięcia jest 10 w pełni legalnych licencji pozwalających na korzystanie z pełnej wersji WinX DVD Ripper Platinum bez żadnych ograniczeń czasowych!

Na początek krótko o tym, do czego właściwie służy ten program. Otóż WinX DVD Ripper to aplikacja za pomocą której możemy stworzyć kopie zapasowe posiadanych przez nas filmów na płytach DVD. Oprócz tego aplikacja ta potrafi dokonać konwersji w locie m.in do plików AVI, MP4, MPEG, MOV, FLV, 3GP. Ponadto w programie znajdziemy również opcje pozwalające na przygotowanie plików video dla urządzeń przenośnych takich jak iPhone, telefony komórkowe, PSP, Zune. Aplikacja stworzona przez Digiarty Software najbardziej spodoba się przeciętnym użytkownikom, którzy chcieliby w prosty i szybki sposób dokonać konwersji, chociaż Ci bardziej zaawansowani z pewności znajdą coś dla siebie.

Po uruchomieniu Rippera, pojawia się miłe dla oka główne okno programu. Nie ma tu żadnej rewolucji jeżeli chodzi o układ funkcji – DVD Ripper wpisuje się w tradycyjną konwencję obecną w programach tego typu. Już po pierwszym rzucie oka na program mamy świadomość, że aplikacja ta została stworzona głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych użytkowników, którzy nie mają wiedzy pozwalającej na poprawne ustawienie monstrualnej liczby opcji kodeków, a również chcieliby mieć możliwość wykonania kopii zapasowej czy konwersji.

Po włożeniu płyty DVD do napędu program automatycznie ją rozpoznał. W lewej górnej części pojawia się małe okienko z podglądem filmu oraz z suwakiem za pomocą którego możemy ustawić zakres filmu który chcemy poddać konwersji.  Na dużą pochwałę zasługują przygotowane przez producenta profile dotyczące poszczególnych typów konwersji. I tak klikając na interesujący nas typ konwersji mamy również możliwość wyboru w dolnej części okna programu podstawowych ustawień audio i video wynikowego pliku. Przy pliku AVI możemy manipulować rozdzielczością pliku wynikowego, jego jakością poprzez zmianę parametru bitrate, a także ilość klatek na sekundę. Natomiast przy konwersji dla urządzeń przenośnych możemy z listy wybrać jeden spośród gotowych profilów dekodowania.

Po ustawieniu tych kilku parametrów wystarczy kliknąć na przycisk start by rozpocząć konwersję. Teraz już można spokojnie wyjść na kawę lub spacer i pozostawić komputer w spokoju ;) Program dokonuje wszystkich operacji samodzielnie i nie wymaga ingerencji użytkownika. Podczas konwersji możemy również zaznaczyć opcję, dzięki której system zostanie automatycznie zamknięty po zakończeniu konwersji. Konwersja przebiega dosyć szybko. DVD Ripper dokonał konwersji 1,5 godzinnego filmu na DVD do pliku AVI w zaledwie 45 minut. Konwersja do urządzeń przenośnych to kwestia kilkunastu minut. Niestety bardziej zaawansowani użytkownicy będą zawiedzeni. Brak jest bowiem opcji dwuprzebiegowej konwersji, a co za tym idzie możliwość ustalenia wielkości pliku wynikowego przed rozpoczęciem konwersji. Jeżeli chodzi o rezultaty pracy programu to nie mam tu żadnych zastrzeżeń. Filmy posiadają zadany bitrate oraz rozszerzenie. Nie zauważyłem żadnych defektów ścieżki video oraz efektu „rozjechania” ścieżki video ze ścieżką audio.

W razie gdybyśmy mieli wątpliwości co do konkretnych funkcji warto zajrzeć do pomocy programu. Autorzy aplikacji naprawdę się postarali i omówili działanie programu wplatając w tekst czytelne ilustracje. Znajdziemy również prosto napisany poradnik „Jak dokonać mojej pierwszej konwersji DVD”. Wielka szkoda, że program i plik pomocy nie zawiera polskiej wersji językowej. Dla wielu przeciętnych użytkowników nie znających języków obcych stanowi to poważne utrudnienie.

Podsumowując:
Plusy: mała waga programu, prosty i czytelny interfejs, szybkie działanie i bardzo łatwa obsługa, poprawna konwersja filmów, pełna automatyzacja
Minusy: brak dwuprzebiegowej konwersji oraz brak polskiej wersji językowej

UWAGA! KONKURS!

Jeżeli spodobał się Wam ten program lub po prostu chcielibyście go przetestować we własnym zakresie mam dla was dobrą wiadomość. Mam dla was 10 pełnych wersji WinX DVD Ripper Platinum.

Zadanie konkursowe: Producent programu chwali się, że aplikacja ta pozwala na poprawną konwersję najnowszych hitów filmowych na płytach DVD. Aby otrzymać nagrodę podajcie chociaż jeden tytuł filmu, którego tytuł wymieniają w opisie programu jego autorzy. Odpowiedź znajdziecie tutaj.

Odpowiedzi przysyłajcie na adres [email protected] a w temacie e-maila wpiszcie „konkurs„. Spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi rozlosuję 10 kluczy licencyjnych. Klucze zostaną przesłane poprzez pocztę elektroniczną, nie musicie więc w treści e-maila podawać żadnych danych osobowych. Konkurs trwa do 20 marca 2010 r. do godz 23.59. Wartość pojedynczej nagrody to 30$.


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.