f-secure-is2011 Niektórzy producenci oprogramowania dostrzegli siłę jaka drzemie w masach zwykłych użytkowników komputerów i postanowili wykorzystać ich do niektórych czynności procesu tworzenia oprogramowania. Mowa tu o chyba wręcz modnych ostatnio otwartych beta-testach. W tą stronę poszło również F-Secure udostępniając swój najnowszy pakiet Internet Security do testów właśnie zwykłym Internautom. Wszyscy, którzy zdecydują się zainstalować wersję beta tego pakietu otrzymają całkowicie za darmo 6-miesięczny klucz na F-Secure Internet Security 2011. Dodatkowo zyskają możliwość przetestowania innego produktu – F-Secure PC Booster Beta.

Niniejsza promocja jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym skończyła się dotychczasowa licencja na program antywirusowy i aktualnie poszukują czegoś dobrego i darmowego. Na pewno ucieszy również dla miłośników oprogramowania ze znaczkiem F-Secure. Nie będę rozpisywał się o możliwościach F-Secure Internet Security 2011 bo nie instalowałem jeszcze tego pakietu i kompletnie nie mam pojęcia co przygotowali dla nas inżynierowie tego producenta. Jeżeli w przyszłości zdecyduję się na krótki test to z pewnością opublikuję tu swoje spostrzeżenia ;) Na marginesie dodam, że obecnie testuję Norton Internet Security 2011 Beta i w jednym z kolejnych wpisów zaprezentuję rezultaty testów.

Część z was zadaje sobie pewnie pytanie czy używanie programów w wersji beta jest bezpieczne i czy w ogóle ma sens? Osobiście uważam że jak najbardziej ma sens i się opłaca! Przeciwnicy instalowania bety z pewnością powiedzą, że jest to oprogramowanie jeszcze niedopracowane, a więc niestabilne oraz – być może – jeszcze dziurawe. Z moich osobistych doświadczeń z betami wynika, że chociaż są one jeszcze niedopracowane to owe niedociągnięcia zazwyczaj są tak niewielkie, że są mało odczuwalne dla przeciętnego użytkownika. Na palcach jednej ręki mógłbym policzyć mocno niestabilne bety, z których chyba żadna nie pochodziła od dużego producenta oprogramowania. Oczywiście nie polecam instalowania bet na maszynach używanych w firmach, gdzie niestabilność programu może się odbić na wynikach finansowych przedsiębiorstwa ;)

Jeszcze kilka słów o drugim z testowanych programów. PC Booster to nowe dziecko F-Secure z bardzo dobrze nam znanej gałęzi oprogramowania – narzędzi do optymalizacji pracy komputera. No cóż, konkurencja w tym segmencie jest bardzo duża, a wszystkie programy mają wręcz identyczną funkcjonalność. Wniosek – F-Secure musi się naprawdę postarać by przebić się ze swoim produktem.

Jak zdobyć F-Secure IS 2011 beta za darmo?

Aby uczestniczyć w programie beta należy przebrnąć przez proces rejestracji kierując się wskazówkami zamieszczonymi na stronie.

http://www.f-secure.com/en_EMEA/downloads/beta-programs/home-office/is2011beta/registration.html (skopiuj i wklej)

Po zainstalowaniu F-Secure IS 2011 beta możecie również przystąpić do beta testów F-Secure PC Booster Beta. Procedura rejestracji jest podobna do tej powyżej.

http://www.f-secure.com/en_EMEA/downloads/beta-programs/home-office/pc-booster/registration.html (skopiuj i wklej)


2 komentarze to “F-Secure Internet Security 2011 Beta na 6 m-cy + Bonus :)”

  1. alinek pisze:

    Witaj,
    dziękuję za info i czekam na opinię o NIS 2011, muszę coś zainstalować bo kończy mi się licencja na promocyjny ArcaVir 2010 (mam starszy sprzęt).
    Pozdrawiam

  2. Securitas pisze:

    Wersja 2010 byla super, 2011 zapowiada sie rowniez doskonale.Beta f-secure w zasadzie nie rozni sie niczym od wersji finalnej, drobiazgi malo znaczace i tyle.Program aktualizuje sie bez problemow skanuje i czysci bardzo dobrze, za darmola na 6 miesiecy SUPER…Nie ma sie co zastanawiac tylko lapac okazje.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.