Norman Security Suite 8 na 4 lata za darmo

Dodał: admin lipiec - 21 - 2010

norman-security-suite Norman Security Suite 8 to jeden z mniej znanych pakietów zabezpieczających. Przyznam się, że ja również niewiele o nim wiem. Na stronie producenta możemy znaleźć informację, że twórcą pakietu jest firma Norman ASA z siedzibą w Oslo założona w 1984 roku. Firma ta była pionierem w dziedzinie rozwiązań ochrony proaktywnej. Cóź, wygląda na to, że Norman ASA chce powalczyć na rynku pakietów zabezpieczających rozdając za darmo pełną wersję Norman Security Suite 8 DnBNOR wraz z kluczem licencyjnym ważnym 4 lata! Zważywszy na to, że standardowa cena pakietu poza promocją to 60$, warto zapoznać się z tą ofertą.

Mimo, że tak jak wspomniałem na wstępie, Norman ASA był pionierem w dziedzinie oprogramowania antywirusowego, to chyba jednak po otrzymaniu tego tytułu zapadł w sen zimowy i nie interesował co się dzieje na rynku. Dzisiaj będzie mu chyba ciężko dogonić czołówkę producentów aplikacji antywirusowych.

Jeżeli chodzi o sam pakiet to producent oferuje kilka modułów zapewniających kompleksową ochronę komputera. W skład pakietu wchodzą następujące moduły:

Główne okno programu

Główne okno programu

 • Antywirus
 • Antyspyware
 • Antyspam
 • Zapora sieciowa
 • Ochrona rodzicielska
 • Antyphishing
 • Wykrywanie rootkitów
 • Wygaszacz ekranu ze skanerem malware

W sieci nie znajdziemy zbyt dużo testów i dotyczących Norman Security Suite. Z tych które przejrzałem wynika, że producent programu robi znaczące postępy by dogonić jakością współczesne oprogramowanie antywirusowe, to jednak ciągle sporo brakuje mu do czołówki. Pakiet zawiera ładny i przystający do współczesnych standardów interfejs graficzny, ale w dziedzinie wykrywalności wirusów jest jeszcze sporo do nadrobienia.

Jak zdobyć Norman Security Suite 8 za darmo?

Wystarczy wejść na stronę producenta i pobrać odpowiedni plik instalacyjny.Pakiet zawiera wbudowany klucz, więc nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności rejestracyjnych.

wersja 32-bitowa:
http://download.norman.no/nss/dnbnor/DNB_NormanSecuritySuite_800x86_ALL_R06.exe (skopiuj i wklej)

wersja 64-bitowa:
http://download.norman.no/nss/dnbnor/DNB_NormanSecuritySuite_800x64_ALL_R06.exe (skopiuj i wklej)


20 komentarzy to “Norman Security Suite 8 na 4 lata za darmo”

 1. Opojek pisze:

  Linki są błędne. Autor tekstu zapominał dodać literkę e na końcu linka.

 2. Opojek pisze:

  Ludzie! Przemawiam do Was! Nie instalujcie tego pragramu. Prawdobodobnie nie jest kompatybilny z windows 7. Po zainstalowaniu tego programu ukazuje się niebieski ekran. Ponowny restart komputer 30 sekund działa system i znowu wywala. Jedyne rozwiązanie to postawić na nowo system. To nic innego tylko gówno. Lepiej już zainstalować inny pakiet zabezpieczający. Do redaktora tego tekstu: Proszę o spraedzeniu na własnej skórze a może lepiej brzmiało by na własnym komputerze co to jest z dziadowski program. Jednocześnie wnoszę o usunięcie tego programu ze strony.

 3. admin pisze:

  No cóż, przeglądając różne fora nie spotkałem się z opinią o niszczycielskich zdolnościach Normana. Widziałem za to stwierdzenie, że potrafi zamulić komputer. Jeśli jeszcze ktoś z czytelników miał podobne doświadczenia jak Opojek, dajcie znać w komentarzach!

 4. admin pisze:

  O które linki Ci chodzi? Bo te do pobrania instalatora wyglądają na poprawne.

 5. Anonim pisze:

  Błędnie jest napisane rozszerzenie nazwy pliku wykonywalnego. Jest ex. Powinno być exe.

 6. Opojek pisze:

  Błędnie jest napisane rozszerzenie nazwy pliku wykonywalnego. Jest ex. Powinno być exe. Zapominałem się wyżej przedstawić.

 7. Opojek pisze:

  Widzę, że program nie zniknął ze strony. Czyżby administrator prowadził jakieś podejrzane interesy z Normanem. Przypuszczam, że tak. To by się układało w logiczną całość. Norman wystawia na rynek tandetny produkt o lewym kodzie, moderator strony umieszcza go tutaj. Użytkownicy instalują go i dają się złapać w pułapkę. Wierzą w potencjał tego pakietu i kupują wersję w sklepie. Sprytne? Co?
  :)

 8. admin pisze:

  Opojku, myślę że lepszym pomysłem jest pozostawienie informacji o Normanie wraz z Twoim komentarzem. W ten sposób osoba szukająca informacji na temat tego programu znajdzie powyższy wpis, a także Twoje ostrzeżenie i sama zdecyduje co zrobić .
  Nie jestem związany z producentem Normana ani z żadnym innym producentem przedstawianych tu programów, a co gorsze nikt nigdy nie zaproponował mi żadnych pieniędzy za przedstawienie którejś z aplikacji ;)

 9. Opojek pisze:

  Drogi adminie. Przypomniała mi się sytuacją, która miała miejsce pod koniec lat 90′. Ktoś zmienił kod pewnego programu. Skutek był taki, że aplikacja formatowała dysk. Może trochę przesadziłem z tymi konszachtami. Przepraszam. Myślę, że technetblog to wspaniały pomysł na stronę. Popieram takową inicjatywę. Codziennie odwiedzam tę stronę. Czy w niedalekiej przyszłości będzie jakaś promocja pakietu zabezpieczającego ale innego niż ten nieszczęsny norman?

 10. admin pisze:

  Miejmy nadzieję, że w tym przypadku nie mamy do czynienia aż z tak niebezpieczną sytuacją. Jeżeli chodzi o pakiety zabezpieczające to w właśnie opublikowałem info na temat BitDefendera. Jeżeli chodzi o pozostałe produkty to trzeba liczyć na hojność producentów – ja niestety nie mam na to żadnego wpływu ;)

 11. Opojek pisze:

  Adminie, czy warto zainstalować BitDefender? Teraz używam Comodo IS Premium i jestem zadowolony. Jednak w każdej chwili mogę wrócić do obecnego pakietu. Czy ta wersja jest po polsku?

 12. admin pisze:

  Myślę że jeżeli jesteś zadowolony ze swojego obecnego pakietu to nie warto. Chyba, że miałbyś ochotę przetestować ten produkt i podzielić się swoją opinią z resztą czytelników to jak najbardziej masz moje poparcie ;)
  Jeżeli chodzi o wersję językową to wydaje mi się, że w przypadku BitDefendera istnieje możliwość wyboru polskiej wersji podczas instalacji, ale nie sprawdzałem tego, więc nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

 13. Opojek pisze:

  Wolałbym nie ryzykować. Jeżeli pojawią się inne interesujące programy to na pewno napiszę recenzje. Skąd bierzesz informacje o promocjach. Masz jakieś specjalne wejście?

 14. admin pisze:

  Nie, nie mam żadnych specjalnych wejść ;) Większość tych informacji znajduję przeglądając zagraniczne strony internetowe o tematyce komputerowej.

 15. rumot pisze:

  Mineło kilka dni od czasu dyskusji Opojka na temat Norman Security Suite 8 , postanowiłem też dodać kila słów do tego komentarza .
  Nie wiem na jakim systemie pracuje Opojek , ja mam Windows 7 64 bity AMD Phenom x6 ,6 giga- ram na płycie Gigabyte MA770T-UD3P , program zainstalował się normalnie ,po restarcie zaktualizowałem bazę wirusów ,w zakładce language wybrałem język polski po restarcie komp. mam pełną wersje polską programu. Testuję go od 3-dni żadnych problemów nie zauważyłem powiem więcej u mnie działa rewelacyjnie ( nie muli ,nie zawiesza komp.) jest bardzo prosty w obsłudze jak na razie jest ok. Co nie znaczy że po jakimś czasie może coś wywalić na razie jestem zadowolony, za kilka dni może tygodni odezwę się i przedstawię swoją opinie.

 16. user pisze:

  Pod linkiem http://download.norman.no/nss/dnbnor/DNB_NormanSecuritySuite_800x86_ALL_R06.exe jest Virus or unwanted program ‘APPL/Agent.2600.E [program]’.Super promocja.Buahahahaha

 17. Opojek pisze:

  Drogi rumotcie, korzystam za Windowsa 7 32 bity. Faktyczne po tym linkiem jest wirus. http://download.norman.no/nss/dnbnor/DNB_NormanSecuritySuite_800×86_ALL_R06.exe

  Apeluję jeszcze raz do admina by jednak usunął tę podstronę.

 18. ss pisze:

  Opojek o czym ty mówisz jaki wirus,to jest normalna instalka Normana,siejesz zamęt,pozdro dla normalnych!!!

 19. Opojek pisze:

  SS a może lepiej powiedzieć Schutzstaffel. Jesteś nazistą? Niektóre programy są zbyt czułe. Norman jest dziurawy jak ser żółty, który właśnie zjadłem. Rozwala system i nic więcej. Nie jest to tylko moja opinia. Najprawdopodobniej ta kopia zawiera wirus bat. Inna instalka jest ok. Polecam Kis 2011 lub Avg 9.

 20. Opojek pisze:

  Co? Ucichłeś? Ty wstrętny, zimny draniu. Tak! Teraz to wiem. Jesteś nazistą i podlegasz totalitarnym korporacjom, takim jak Norman. Człowiek powinien mieć wolny wybór. Wolność słowa to podstawa. A nie wyzywanie od nienormalnych. Stałeś się monopartyjny. Nie uznajesz słów krytyki. Kiedy Norman będzie zainstalowany na komputerze, dojdzie do licznych ataków na komputery użytkowników. Nie możemy czuć się bezpiecznie. Odpłyniemy do ciemności Hadesu. Będziemy się błąkać w nieokiełznanych gromadach wirusów. Nie! Nie pozwólmy do tego. Bojkot to jedyny sposób na potępienie idiotyzmu. Nie mamy zespołu otępienia. Jeszcze raz zwracam się do moderatora strony aby usunął informację o Normanie. W przeciwnym razie dojdzie do rebelii. Znowu Hitler będzie chciał dojść do władzy. Gromadźmy wojsko, technologię, chęci aby wyplewić zło, które więzi uciśnionych.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.