FILEminimizer Pictures od teraz jako freeware

Dodał: admin grudzień - 5 - 2010

fileminimizer-pictures Firma Balesio, producent świetnego oprogramowania do zmniejszania rozmiaru plików graficznych – FILEminimizer Pictures – zdecydowała się na radykalny krok, który z pewnością ucieszy użytkowników tego programu. Otóż decyzją producenta Balesio FILEminimizer został udostępniony na licencji freeware dla użytkowników domowych! Oznacza to, że odtąd do będziemy mogli wykorzystywać to narzędzie do niekomercyjnego użytku bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Program możemy pobrać wprost ze strony producenta, bez konieczności dokonywania żadnych dodatkowych rejestracji czy wypełniania formularzy. Wystarczy ściągnąć program i cieszyć się pełną wersją ;)

Można domyślać się, że producent postanowił rozdawać jeden ze swoich produktów całkowicie za darmo, by podnieść znajomość marki wśród użytkowników komputerów  i nakręcić tym samym sprzedaż swoich innych produktów. Myślę, że to dobry krok do tego celu i internauci z pewnością docenią starania firmy Balesio ;)

Ci którzy nie mieli okazji korzystać z tego programu, a co za tym idzie nie znają jego możliwości i funkcjonalności, poniżej znajdą krótki opis tego narzędzia.

Fileminimizer Pictures przyda się przede wszystkim tym wszystkim, którzy często przesyłają zdjęcia za pośrednictwem Internetu. Rozmiar przesyłanych obrazków wpływa na długość procesu przesyłania, tak więc ich skompresowanie pozwala na zaoszczędzenie czasu. Również różne portale pozwalające na publikację własnych zdjęć często wprowadzają limity nie pozwalające na wgrywanie zbyt dużych obrazów.

Właśnie w takich sytuacjach przyda się ten program. Fileminimizer Pictures 2pozwala na zmniejszenie wagi obrazów w najbardziej popularnych formatach zapisów. Inteligentny algorytm kompresji sprawia, że możliwe jest zmniejszenie wagi zdjęcia nawet o 98% przy zachowaniu optymalnej jakości. Aplikacja nie zmienia formatu zapisu kompresowanego zdjęcia, tak więc do jego otworzenie nie będzie potrzebny żaden dodatkowy program – wystarczy choćby wbudowana w system przeglądarka plików graficznych.

Program do pobrania na stronie producenta


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.