EASEUS Todo Backup 2 Home za darmo

Dodał: admin styczeń - 4 - 2011

easeus-todo-backup-2 Producent oprogramowania oferowanego pod marką EASEUS udostępnił ostatnio stabilną wersję drugiej edycji jednego ze swoich produktów. Mowa tu o EASEUS Todo Backup 2 Home –  narzędziu służącym do wykonywania kopii zapasowych. Program został udostępniony całkowicie bezpłatnie. W licencji zastrzeżono jednak, że darmowej wersji tej aplikacji mogą używać jedynie użytkownicy domowi. Możemy więc spodziewać się, że wkrótce pojawi się pewnie wersja Professional przeznaczona dla użytku komercyjnego, która być może zostanie wzbogacona jeszcze w dodatkowe funkcje. Aplikacja posiada interfejs w języku angielskim.

Najbardziej widoczną na pierwszy rzut oka zmianą w programie jest przebudowany interfejs użytkownika. Producent zapewnia, że jest on teraz jeszcze bardziej miły dla oka i przyjazny dla użytkownika. Todo Backup 2 Home został wyposażony w szereg kreatorów pozwalających na wykonanie zadań związanych z tworzeniem kopii zapasowych również mniej wprawionym użytkownikom.

Najważniejszą zaś zmianą dotyczącą funkcjonalności programu jest wprowadzenie opcji tworzenia kopii przyrostowych jako alternatywy dla tradycyjnego trybu tworzenia pełnych kopii zapasowych. EASEUS Todo Backup 2 Home pozwala na archiwizowanie zarówno całych dysków i partycji, jak również pojedynczych folderów czy plików. Nie można również zapominać o module pozwalającym na tworzenie kopii zapasowych całego systemu i jego odtwarzanie do stanu z chwili wykonywania backupu.

W „dwójce” wprowadzono również mechanizm planowania zadań związanych z automatycznym wykonywaniem kopii zapasowych w zdefiniowanych odstępach czasu, a także oddzielny moduł menadżera zaplanowanych zadań pozwalających na ich przesuwanie w czasie czy modyfikację listy plików, które mają być archiwizowane.

Program można pobrać za darmo ze strony producenta: Pobierz program
Aplikacja może działać pod kontrolą: Windows 2000, XP, Vista, Windows 7
Waga instalatora: 63,6 MB


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.