Geotag Security Pro przez 72h za darmo

Dodał: admin styczeń - 28 - 2011

Geotag-Security Anglojęzyczny serwis komputerowy TipRadar przygotował 3-dniową promocję, w której do wzięcia jest oprogramowanie do automatycznego usuwania geotagów ze zdjęć. Przedmiotem promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu Geotag Security Pro. Produkt ten jest oferowany w standardowej sprzedaży w cenie 20$. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej. Promocja wystartowała 27 stycznia i będzie aktywna przez 72 godziny.

Na początek małe wyjaśnienie na temat czym są geotagi i jakie zagrożenia wiążą się z ich używaniem. Nowoczesne urządzenia posiadające opcję robienia zdjęć, takie jak smartfony czy telefony komórkowe z wyższej półki, a także niektóre aparaty cyfrowe wyposażone są dodatkowo w moduł GPS. W chwili robienia zdjęcia urządzenie pobiera z modułu GPS informacje o aktualnej pozycji i zapisuje je w pliku ze zdjęciem. Dzięki temu podczas przeglądania wcześniej zrobionych zdjęć możemy szybko sprawdzić w jakim miejscu zostało ono zrobione.

Oprócz niewątpliwych plusów, technologia niesie za sobą poważne zagrożenia. Wyobraźmy sobie sytuację gdy umieszczamy w Internecie zdjęcie przedstawiające – chociażby na drugim planie – wnętrze naszego domu. Jeżeli taki obrazek zawiera dane geolokalizacyjne to staje się on drogowskazem dla potencjalnych złodziei.

Geotag Security Pro to narzędzie stworzone do usuwania owych tagów ze wszystkich zdjęć zgromadzonych na komputerze. Program automatyczne skanuje dyski w poszukiwaniu zdjęć zawierających geotagi. Jeżeli  takowe znajdzie, możemy w szybki i łatwy sposób się ich pozbyć.

Warto wspomnieć, że podstawowa wersja programu – Geotag Security jest udostępniana przez producenta całkowicie za darmo. Wersja Pro w stosunku do darmowego produktu została wzbogacona w moduł monitora automatycznie śledzącego najnowsze pliki i informującego na bieżąco o znalezionych geotagach.

Jak zdobyć Geotag Security Pro za darmo?

Wystarczy wejść na stronę promocji i pobrać paczkę z instalatorem programu korzystając z odnośnika Download link.

Strona promocji


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.