bitdefender-small-business-box Przedstawiciele firmy BitDefender – znanego producenta oprogramowania antywirusowego, poinformowali o wydaniu nowej wersji oprogramowania przeznaczonego dla użytkowników biznesowych. Najnowsze rozwiązania oznaczone numerem 3.5 stworzone zostały z myślą o małych i średnich firmach, a celem który przyświecał firmie BitDefneder było udostępnienie produktów pozwalających na dozbrojenie użytkowników biznesowych oraz zapewnienie pewnej i kompleksowej ochrony przed współczesnymi zagrożeniami.

Nowe narzędzia marki BitDefender mają na celu zapewnienie dodatkowej ochrony przy jednoczesnym obniżaniu kosztów wdrażania i utrzymania infrastruktury chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem, a także zmniejszaniem stopni złożoności tychże rozwiązań.

BitDefender wziął pod uwagę aktualne problemy z jakimi borykają się małe i średnie przedsiębiorstwa. Wnioski, które wyciągnięto znalazły odzwierciedlenie w produktach tej firmy. Najnowsze wydanie obejmuje cechy, które czynią wdrażanie i zarządzanie ochroną antywirusową w środowisku sieciowym o wiele łatwiejszym – poprawiając przy tym zdolność wykrywania i blokowania niebezpiecznego malware.

BitDefender integruje ochronę przed złośliwym oprogramowaniem z technologią zdalnego audytowania sieci i zarządzania przy użyciu WMI (Windows Management Instrumentation), pozwalającą administratorom uzyskać dodatkowy poziom obserwacji i bezpieczeństwa pomocny w identyfikacji i eliminacji luk spowodowanych przez podstępne aplikacje lub konfiguracje systemowe.

Warto zauważyć, że wraz z dodatkowymi cechami i poprawionym zarządzaniem, rozwiązania biznesowe BitDefendera wykraczają poza tradycyjną, korporacyjną ochronę antymalware’ową, by chronić krytyczne usługi, jak systemy poczty elektronicznej, stacje robocze i serwery plików, przed atakami – zarówno pochodzącymi z zewnątrz, jak i mającymi źródło wewnątrz organizacji.

Wersja 3.5 zawiera ulepszenia wykrywania i wydajności takie jak technologia Active Virus Control (AVC) dla BitDefender Business Client v3.5, BitDefender Antivirus for Mac – Business Edition, kompatybilność z Exchange 2010 oraz nowy silnik antyspamowy z kontrolą kwarantanny dla serwerów pocztowych SMTP & Exchange.

W celu zwiększenia widoczności i zminimalizowania wpływu gwałtownie rozprzestrzeniających się infekcji, nowy panel centralnego zarządzania konsoliduje informacje o zagrożeniach oraz zapewnia dostęp do opartego na kreatorach modułu audytowania punktów końcowych i raportowania. Moduł audytu pozwala organizacjom inwentaryzować zasoby sprzętowe i oprogramowanie oraz tworzyć raporty na wewnętrzne, publiczne lub inne specyficzne dla danej branży potrzeby.

źródło: Marken Systemy Antywirusowe / oprac. własne


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.