G Data Cloud Security za darmo

Dodał: admin marzec - 11 - 2011

g-data-cloud-security Firma G Data znana z produkcji oprogramowania antywirusowego postanowiła zaistnieć w nowej kategorii oprogramowania tego typu i wykorzystać do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem technologię tzw. chmury. Wynikiem tych prac jest zupełnie darmowy i legalny dodatek do przeglądarek internetowych. Produkt został udostępniony na wersji freeware. Aplikacja została wyposażona w dwie wersje językowe: angielską oraz niemiecką.

G Data Cloud Security działa w formie dodatku instalowanego do przeglądarki internetowej. Producent programu przygotował dwie wersję dodatku dla dwóch najbardziej popularnych przeglądarek: Internet Explorera oraz Mozilli Firefox. Szkoda, że nie stworzono analogicznego dodatku dla zdobywającego coraz większą popularność Google Chrome oraz nieco bardziej niszowej Opery. Miejmy nadzieję, że w miarę dalszych prac nad produktem doczekamy się i takich wtyczek.

Działanie G Data Cloud Security sprowadza się do analizy odwiedzanych stron i ich automatycznego blokowania w przypadku gdy znajdują się one na liście niebezpiecznych witryn lub takich, które służą do popełniania internetowych przestępstw. Lista zagrożeń jest tworzona na podstawie zgłoszeń użytkowników tego narzędzia.

Firma G Data twierdzi, że G Data Cloud Security można zainstalować niezależnie od innych posiadanych programów antywirusowych lub pakietów zabezpieczających. Program nie powinien kolidować z innym oprogramowaniem tego typu i nie wpływać ujemnie na pracę komputera.

Inną istotną zaletą narzędzia jest brak konieczności wykonywania ciągłych aktualizacji baz zagrożeń. Bazy te są bowiem przechowywane i uaktualniane na serwerach producenta.

Jak zdobyć G Data Cloud Security?

Wystarczy odwiedzić stronę domową produktu i pobrać program

Strona pobierania


5 komentarzy to “G Data Cloud Security za darmo”

 1. grimix pisze:

  …i będzie blokować giveawayoftheday.com

 2. ewa pisze:

  >>grimix .. nie rycz!!

  12 gratisów jeszcze aktualne na win. sprawdzone, działają !!
  Można opracować..
  http://www.tipard.com/special/thanksgiving2010.html

 3. grimix pisze:

  @Ewo, nie ryczę – tylko informuję bo obecnie z tego dodatku korzystam.
  i nie da się dodać strony do wyjątku – trzeba wyłączyć na ten czas korzystania z GAOD

 4. ewa pisze:

  ok..ok.. :)))

 5. Xani pisze:

  Dodatek świetny, @grimix nic nie trzeba wyłączać , jeśli wiesz że stronka jest pewna to klikasz na czerwony przycisk i otwiera się normalnie.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.