Rising Internet Security 2011 za darmo

Dodał: admin kwiecień - 2 - 2011

rising-internet-security-2011 Czy pamiętacie jeszcze pakiet zabezpieczający zapewniający kompleksową ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, pochodzący od nieco egzotycznej dla nas firmy Beijing Rising International Software? Produkt ten był kilka razy przedmiotem promocji, ale teraz producent ten zdecydował się dystrybuować swój pakiet na licencji freeware. Od teraz każdy zainteresowany może więc zdobyć za darmo legalną pełną wersję programu Rising Internet Security 2011. Dotychczas roczna licencja kosztowała 37$. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

Zastanawiacie się czym jest ten produkt? Rising Internet Security to mało popularny w naszym kraju pakiet zabezpieczający produkcji chińskiej. Wiem, że chińszczyzna kojarzy się zazwyczaj z tandetą jednak na uwagę zasługuję fakt, iż  program ten cieszy się już sporą popularnością w Azji. Poza tym aplikacja ta jest chętnie wykorzystywana na komputerach chińskich urzędów.

W pakiecie tym znajdziemy standardowe moduły obecne również w produktach konkurencji mowa tu o tak oczywistych funkcjonalnościach jak ochrona antywirusowa i antyspamowa, zapora sieciowa, skanowanie poczty elektronicznej, ochrona przed botnetami, itd. A co jeżeli chodzi o skuteczność w zwalczaniu zagrożeń sieciowych? Przejrzałem kilka testów i niestety Rising Internet Security jest obecny w niewielu. Witryna pcsecuritylabs.net przetestowała pakiet w najnowszej wersji i umiejscowiła go w połowie rankingu z wykrywalnością na poziomie 97%. Z kolei matousec.com testował Rising Internet Security 2009 i niestety ocenił go bardzo słabo. Produkt poległ już na pierwszym etapie testów (a jest ich 10).

Jak zdobyć pełną wersję Rising Internet Security 2011?

Wystarczy pobrać plik instalacyjny programu. Producent udostępnił również darmową wersję programu antywirusowego Rising Antivirus 2011 oraz zapory sieciowej Rising Firewall 2011.

Rising Internet Security 2011 – wielkość pliku instalacyjnego 105.2 MB

Rising Antivirus 2011 – wielkość pliku instalacyjnego 100.5 MB

Rising Firewall 2011 – wielkość pliku instalacyjnego 16.2 MB


1 komentarz to “Rising Internet Security 2011 za darmo”

  1. ewa pisze:

    „That report originated with a Chinese antivirus company called Rising International, who we now know colluded with an official in Beijing’s Public Security Bureau to make announcements encouraging Chinese citizens to download AV software from Rising International (RI) to fight a new virus that RI had secretly created in its own lab. Considering this new information, RI’s Stuxnet announcement sounds more like a CYA strategy from the worm’s originators than anything else.”

    http://blogs.forbes.com/firewall/2010/12/14/stuxnets-finnish-chinese-connection/?boxes=Homepagechannels

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.