Storino – backup online. Rozdajemy konta!

Dodał: admin czerwiec - 29 - 2011

storino Ostatnio coraz częściej słyszymy o tzw. technologii chmury pozwalającej na przerzucenie ciężaru wykonywania konkretnych operacji bądź przechowywania danych na zewnętrzne serwery. W trend ten wpisuje się również nowa polska usługa przechowywania plików – Storino, która wystartowała zaledwie kilkanaście dni temu, a już w polskim Internecie okrzyknięta została rodzimym odpowiednikiem niezwykle popularnego na świecie serwisu Dropbox. Co potrafi Storino? O tym poniżej. Dodatkowo dla czytelników TechnetBloga specjalna oferta startowa – oczywiście całkowicie darmowa.

Produkt wrocławskiej firmy Sky Storage to usługa pozwalająca na przechowywanie własnych plików na serwerach Storino. Najważniejszą cechą tego typu usług jest ochrona ważnych danych przed ich przypadkowym usunięciem czy utratą na skutek awarii komputera bądź ataku złośliwego oprogramowania.

Backup online może okazać się korzystnym wyborem zarówno dla zwykłych użytkowników jak i dużych firm. Może się bowiem okazać, że zakup abonamentu na przestrzeń dyskową w chmurze jest wielokrotnie tańszy niż wyposażenie,utrzymanie i konserwacja własnych urządzeń do backupu. Dzięki temu, że wszystkie przechowywane na serwerach Storino dane są szyfrowane przy użyciu algorytmu AES-256, a transferowanie plików odbywa się z użyciem bezpiecznego i szyfrowanego połączenia SSL, wszystkie nasze dane są w pełni bezpieczne.

Niezależność od lokalizacji oraz oparcie działania usługi o metodę synchronizacji pozwala na używanie Storino jako wygodnego zamiennika dla pendrive-ów, kart pamięci czy innych nośników danych o wysokiej podatności na przypadkowe zawieruszenie bądź zagubienie. Storino pozwala na dostęp do naszego konta z każdego komputera wyposażonego w dostęp do Internetu. Synchronizacyjny model archiwizacji danych pozwala również na eliminację wielokrotnego przesyłania tych samych danych, co przede wszystkim ucieszy użytkowników z limitowanym dostępem do Internetu. Storino transferuje tylko te pliki, które uległy zmianie.

Twórcy polskiego odpowiednika Dropboksa postarali się również o implementację funkcjonalności pozwalającej na bezpieczne współdzielenie zasobów z innymi użytkownikami usługi. Pozwala to na wygodne udostępnianie np. zdjęć czy filmów z wakacji znajomym, bez potrzeby korzystania z innych niewygodnych form, jak chociażby poczta elektroniczna z limitem wielkości załączników.

Na uwagę zasługuje prosta w obsłudze i funkcjonalna aplikacja desktopowa, umożliwiająca przenoszenie danych na nasze konto z poziomu systemowego eksploratora. Producent nie ograniczył się tylko do dedykowanej aplikacji dla systemów Windows, a przygotowuje również wersję dla komputerów marki Apple oraz telefonów komórkowych z systemami Android, dzięki czemu wkracza na nowy poziom jakości dla tego typu usług.

Obsługa Storino nie sprawia trudności. Dla początkujących użytkowników przygotowano specjalne wideoporadniki pozwalające na zapoznanie się z funkcjonalnością i sposobem korzystania z usługi. Niewątpliwym atutem Storino jest również fakt, że jest to usługa przygotowana przez Polaków i dla Polaków, tak więc wszystkie jej elementy są całkowicie spolszczone, a wsparcie techniczne jest realizowane całkowicie w języku polskim.

Chociaż usługa Storino została oddana do użytku jako w pełni funkcjonalny produkt, to jego twórcy nie próżnują i wprowadzają kolejne udogodnienia. W dniu dzisiejszym Storino wzbogaca się o dwie ciekawe funkcje:

 • linki publiczne, dzięki którym od teraz umieszczone w chmurze pliki mogą być udostępniane również użytkownikom, którzy nie posiadają konta w serwisie Storino.
 • galerie zdjęć, pozwalające na wygodne przeglądanie fotografii z poziomu przeglądarki internetowej

Jak zapewnia sam producent, to dopiero początek zmian rozszerzających funkcjonalność Storino. Wkrótce czekają nas kolejne modyfikacje poprawiające komfort korzystania z usługi przechowywania plików i zwiększające jej możliwości. Jeżeli chcecie sprawdzić jak działa polski Dropbox, koniecznie sprawdźcie specjalną ofertę dla czytelników TechnetBlog, o czym mowa poniżej.

Promocja! Zwiększ pojemność konta za darmo!

Bezpłatna wersja usługi Storino umożliwia przechowywanie 1 GB danych. Dzięki współpracy TechnetBloga z producentem Storino – firmą Sky Storage możemy zaoferować wszystkim swoim czytelnikom możliwość darmowego rozszerzenia dostępnej przestrzeni dyskowej o kolejne 500 MB. Co należy zrobić?
1. założyć konto w serwisie Storino,

2. zapisać się na newsletter TechnetBlog,

Producent usługi zobowiązał się do zwiększenia kont wszystkich czytelników TechnetBloga, którzy skorzystają z promocji ;)

Załóż konto w systemie Storino

Więcej informacji o usłudze


8 komentarzy to “Storino – backup online. Rozdajemy konta!”

 1. Anonim pisze:

  Skydrive to 25 GB za free więc ta oferta wydaje się być żałosna. Przy tym nie w każdym miejscu jest dostęp do internetu. Przenoszenie danych na np. zaszyfrowanym penie jest moim zdaniem bardziej bezpieczne i tańsze :)

 2. Janke pisze:

  @Anonim porównywanie SkyDrive do Storino jest bez sensu.Storino to polski DropBox.

 3. Anonim pisze:

  Może jednak, aż tak bardzo się nie różnią obie usługi? No chyba, że polskość to jedna z ważniejszych różnic między Skydrive, a Storino. 1GB czy 1,5 GB to w dzisiejszych czasach śmieszna pojemność nawet dla domowego użytku, a opłata miesięczna w wysokości kilkudziesięciu złotych za dodatkową pojemność to żadna atrakcja.

 4. al_arsen pisze:

  Może Skydrive to nie to samo co Storino ale to jest w końcu 25 giga a nikt nie zabrania założenia większej ilości kont , co za tym idzie zwiększenia pojemności, W dodatku Windows oferuje usługę Live Mesh, która działa tak samo jak Storino ale oferuje 5 giga darmowej przestrzeni, więc chyba lepiej skorzystać z usług MS.

 5. Ptoku pisze:

  Miałem się powstrzymać od komentarza, bo niby darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ale przecież i tak rynek jest nieprzebłagany, nadejdzie czas skonfrontowania się z rzeczywistością i faktami, które są takie, że klient wybierając coś pierw porównuje oferty i zakupuje wyroby czy usługi tam, gdzie oferta jest dla niego najkorzystniejsza. Klient idzie tam gdzie dostanie więcej i niestety wydaje mi się, że w taki sposób to ta firma rynku nie zdobędzie, bo cała ekonomia musiała by chyba na głowę upaść. Myślałem, że dostępne na rynku firmy oferują max 10 Gb miejsca na kopie zapasowe lecz tymczasem okazuje się, że jest coś takiego jak Skydrive, który oferuje 25 Gb.
  I teraz pytanie: na jakiej logicznej podstawie (i nawet za darmo) miałbym się skusić na wybranie oraz wypróbowanie konta Storino gdy dookoła są po prostu inne atrakcyjniejsze dla mnie oferty?

  Doceniamy gest jednak sądzę, że pewne słowa konstruktywnej krytyki także się tu przydadzą i mam nadzieję, że zostaną odebrane jako jako opinia sugerująca zmiany a nie jakieś zwykłe zrzędzenie z którego i tak się nic nie wyniesie.

  Pozdrawiam.

 6. Ptoku pisze:

  Jeszcze chciałem tylko dodać, że we wcześniejszej wypowiedzi nie chciałem wcale powiedzieć, że usługa jest zła, czy coś (bo może być bardzo dobra, programiści mogli wykonać kawał dobrej roboty) ale, że po prostu nie zachęca mnie osobiście do przetestowania.

 7. Anonim pisze:

  A jak ma zachęcać do korzystania z tej usługi pojemność konta: 1-1,5 GB? Co na nim można przechowywać, dwa cienkie filmiki? Żeby choć 5GB za free to można by się było zastanowić, a tak dziękuję bo nie widzę w tym okazji.

 8. user pisze:

  zgadzam sie z wami powyzej. To zadna atrkacja musialbym byc naprawde glupi i nie szanowac grosz by skorzystac z okazji.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.