AVG Mobilation Pro dla Androida za darmo

Dodał: admin wrzesień - 7 - 2011

avg-mobilation-pro Kolejną ciekawą promocję możemy znaleźć w serwisie internetowym niemieckiego czasopisma komputerowego Chip. Do wzięcia jest tam oprogramowanie antywirusowe firmy AVG przeznaczone dla urządzeń z systemem Android. Przedmiotem niniejszej promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu AVG Mobilation Anti-Virus Pro, będącego płatną odmianą rozwiązań antywirusowych dla systemu Android. Standardowa cena tego produktu w sklepie Android Market wynosi obecnie ok. 30zł i tyle właśnie możemy zaoszczędzić korzystając z tej promocji.

Oprogramowanie antywirusowe dla urządzeń z systemem Android to reakcja firmy AVG na nowe trendy w świecie złośliwego oprogramowania. Cyberprzestępcy coraz częściej równolegle do atakowania tradycyjnych komputerów PC, koncentrują się również na zaawansowanych urządzeniach przenośnych jak smartfony, tablety czy palmtopy.

Serce programu stanowi autorski silnik antywirusowy z modułami umożliwiającymi skanowanie znajdujących się na smartfonie plików, instalowanych aplikacji, a także dbający o odpowiednią konfigurację ustawień telefonu, gwarantującą jak najlepszą ochroną przed zagrożeniami. W AVG Mobilation Anti-Virus Pro znalazł się także moduł pozwalający na bezpieczne surfowanie w sieci. Program skanuje odwiedzane witryny w czasie rzeczywistym uniemożliwiając wejście na strony sklasyfikowane jako szkodliwe.

Poza tym firma AVG wyposażyła AVG Mobilation Anti-Virus Pro w filtr SMS pozwalający na zdefiniowanie indywidualnych reguł na podstawie, których wybrane wiadomości będą automatycznie ignorowane. Chociaż producent jak zastosowanie tej funkcji podaje ochronę przed smsowymi oszustami, to w praktyce przyda się ona przede wszystkim do odfiltrowania spamu od operatorów ;)

Podobnie jak w rozwiązaniach konkurencyjnych, AVG Mobilation Anti-Virus Pro posiada również moduł pozwalający na lokalizowanie i ochronę skradzionego telefonu. Lokalizacja urządzenia odbywa się w oparciu o wbudowany moduł GPS. Pakiet umożliwia również blokowanie telefonu poprzez wysłanie odpowiedniej wiadomości SMS lub przez stronę WWW producenta. Znalazła się tu też opcja zdalnego wymazywania prywatnych danych.

Wersja Pro względem standardowej i bezpłatnej wersji tego produktu posiada także funkcję zapewniającą indywidualną ochronę aplikacji przed dostępem ze strony innych osób, moduł pozwalający na tworzenie kopii zapasowych zainstalowanych w telefonie programów, narzędzie Mobile Tuneup do optymalizacji i przyspieszania działania urządzenia oraz darmową pomoc techniczną.

Jak zdobyć AVG Mobilation Anti-Virus Pro za darmo?

Wystarczy odwiedzić serwis niemieckiego magazynu Chip i pobrać zamieszczony tam plik instalacyjny programu.

Strona promocji


1 komentarz to “AVG Mobilation Pro dla Androida za darmo”

  1. Spaqm pisze:

    Antywirus dla Windows Phone usunięty z e-sklepu
    09.09.2011 11: radzę przeczytać w „Dobrepropgramy” zanim zainstalujesz!

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.