GOTD: WhiteSmoke 2011 za darmo

Dodał: admin wrzesień - 2 - 2011

whitesmoke2011 Na piątek administratorzy serwisu rozdawniczego Giveaway of the Day przygotowali promocję oprogramowania firmy WhiteSmoke Inc., które służy do wspomagagania naszej pracy podczas pisania tekstów w języku angielskim. Przedmiotem niniejszej promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu WhiteSmoke 2011. Dzięki hojności tego producenta możemy zaoszczędzić tym razem aż 250$. Aplikacja została wyposażona w interfejs w angielskiej wersji językowej. Oferta ważna jedynie do jutra – 3 września, do godz. 9:00 rano.

Stworzone przez firmę WhiteSmoke Inc narzędzie WhiteSmoke 2011 to ulepszona wersja poprzedniego narzędzia oznaczonego numerem 2009 i służącego jako pomoc podczas pisania tekstów i dokumentów w języku angielskim. Program wyposażony został w moduł śledzący poprawność struktury gramatycznej zdań, wielojęzyczny słownik oraz translator pozwalający na szybkie tłumaczenie tekstów pomiędzy kilkoma językami a także zestaw szablonów.

Po instalacji WhiteSmoke 2011 rezyduje w zasobniku systemowym i umożliwia korzystanie z dobrodziejstw programu w każdej aplikacji, która umożliwia pisanie tekstów. Wystarczy tylko umieścić kursor w odpowiednim polu tekstowym i wcisnąć przycisk F2, by móc sporządzać dokumenty w języku angielskim z pomocą WhiteSmoke 2011.

Producent programu WhiteSmoke 2011, chwali się, że narzędzie to wykorzystuje podczas swojej pracy technologię NLP – Natural Language Processing (Przetwarzanie języka naturalnego), a także sztuczną inteligencję (AI). Dzięki temu aplikacja jest w stanie pracować w sposób podobny do ludzkiego mózgu, a przez to umożliwia korektę pisanych przez nas tekstów, tak by odzwierciedlała ona naturalny język, którym posługują się ludzie.

WhiteSmoke 2011 wymaga komputera z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows 2000/ NT/ XP/ Vista/ 7, a także pakietu biurowego MS Office 2000 lub nowszego. Minimalna konfiguracja sprzętowa to procesor co najmniej klasy Pentium 4 oraz przynajmniej 1 GB pamięci RAM (program uruchomi się również z minimum 256MB pamięci RAM, jednak producent nie zaleca pracy w takiej konfiguracji). Wielkość pliku instalacyjnego programu to 1.14

Jak zdobyć WhiteSmoke 2011 za darmo?

Wystarczy wejść na stronę promocji i pobrać plik instalacyjny programu.

Paczka z programem

Uwaga! Promocja ważna tylko do jutra do godz 9:00.

Aby skorzystać z promocji program należy w wymaganym czasie pobrać i zainstalować! Więcej informacji w pliku tekstowym w paczce z instalatorem programu.


4 komentarze to “GOTD: WhiteSmoke 2011 za darmo”

 1. elooo pisze:

  Po rozpakowaniu programu i uruchomieniu pliku programu. McAfee wykrył trojana, Mamutu zaalarmował o dziwnym zachowaniu programu przez program podobny do Backdoora, Advanced system protector natomiast wykrył spyware. Trzy programy które akurat miałem uruchomione wykryły jakieś paskudztwa. Osobiście nie ponowiłem instalacji ze wzgl. bezpieczeństwa.

 2. admin pisze:

  Zainstalowałem ten programu u siebie i podczas uruchamiania instalatora KIS2012 raportował wykrycie komponentu adware. Natomiast już podczas samej instalacji WhiteSmoke domyślnie chce instalować swój toolbar oraz zmieniać domyślną stronę startową i to właśnie te elementy są przyczyną fałszywego alarmu. Informacje te potwierdził również sam producent.

 3. Jay pisze:

  Przy licencji testowej jeszcze rozumiem tego typu niedogodności. Jednak przy płatnej to kpina. Nie mam słów dla takiego postępowania i traktowania własnych klientów.
  Jak tam funkcjonalność tego czegoś. Warto? Sam program zajmuje bardzo mało, czyżby dociągał sporą paczkę danych czy działał na zasadzie łączności online z serwerem?

 4. admin pisze:

  @Jay
  W pełni się zgadzam. Wciskanie toolbarów do produktu za 250$ jest żenujące.
  Jeżeli chodzi o samą funkcjonalność produktu to bawiłem się nim tylko przez chwilę. Program sprawdza napisany przez nas tekst pod kątem błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych, z tym że sprawdzanie nie odbywa się w czasie rzeczywistym, ale po napisaniu całego tekstu i wciśnięciu przycisku „Check”. Fajnie zapowiadała się idea wzorów dokumentów, ale jest ich stosunkowo mało, a ich przydatność dla użytkownika języka angielskiego np. z Polski jest raczej nie wielka, bo taka osoba raczej nie będzie prowadzić korespondencji ze swoim bankiem w języku obcym ;) Skoro producent pisze, że angielski jest językiem globalnym to w szablonach powinny znaleźć się raczej pisma związane np. z internetowym handlem czy kilka typów pism dla biznesu.
  Program mógłby być fajnym produktem bo idea jest dobra, ale potrzeba jeszcze trochę pracy.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.