Adobe Muse Beta – tworzenie stron WWW dla laików

Dodał: admin listopad - 16 - 2011

Firma Adobe pracuje nad nowym narzędziem do tworzenia stron internetowych, bez konieczności znajomości HTML, JavaScript czy innych języków niezbędnych do projektowania nowoczesnych witryn. Kodowa nazwa projektu to Muse, choć Adobe zastrzega, że może się ona zmienić. Co ciekawe do chwili wydania oficjalnej wersji każdy zainteresowany tym narzędziem internauta może je pobrać całkowicie za darmo z serwera Adobe. Premiera aplikacji Muse została zaplanowana na pierwszy kwartał 2012 roku.

Adobe twierdzi, że projekt Muse nie będzie stanowił bezpośredniej konkurencji dla innego produktu tej firmy przeznaczonego do projektowania webowych aplikacji w trybie WYSIWYG – Dreamweaver. Najwyraźniej ten ostatni będzie nadal celował w profesjonalistów posiadających wiedzę na temat współcześnie wykorzystywanych przy tworzeni stron internetowych języków programowania, natomiast Muse ma trafiać w potrzeby osób chcących zająć się projektowaniem stron internetowych, którzy nie chcą uczyć się jakiegokolwiek języka. Z tego też względu możemy domyślać się, że aplikacja skierowana jest przede wszystkim do laików i początkujących projektantów.

Cały proces projektowania stron ma sprowadzać się do czynności podobnej do tworzenia budowli z klocków. Adobe Muse umożliwia więc tworzenie każdego z elementów serwisu, jak np. wstawianie i formatowanie tekstu, definiowanie tła serwisu, wstawianie obrazków czy osadzanie innych multimedialnych komponentów. Z pomocą programu wstawimy również bardziej zaawansowane elementy, takie jak np. począwszy od belek nawigacyjnych, pokazów slajdów, widgetów, a skończywszy na klipach z serwisu YouTube czy mapach Google Maps.

Obecnie Adobe wydało już 4 betę produktu Adobe Muse. Producent chwali się, że podczas przygotowywania kolejnych wydań bierze sobie do serca uwagi społeczności beta testerów i stara się wprowadzać proponowane przez nich zmiany. Warto zaznaczyć, że nowa wersja wzbogaciła się 0 6 nowych wersji językowych: angielski międzynarodowy, francuski, niemiecki, hiszpański, szwedzki oraz holenderski.

Do chwili oficjalnej premiery produktu będzie on udostępniany całkowicie za darmo. Później firma Adobe planuje sprzedawać go w modelu, w którym użytkownik będzie zobowiązany do opłacania subskrypcji za każdy miesiąc korzystania z aplikacji. Producent szasuje, że koszt miesięcznej subskrypcji przy zakupie rocznego abonamentu wynosić będzie 15$.

Producent: Adobe
Obsługiwane systemy: Windows Server, Windows 7 (32/64-bit), Windows Vista (32/64-bit), Windows XP, Mac OS X
Cena: Darmowy (do chwili wydania wersji finalnej)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (5.0 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.