Clipboard Master 2.1

Dodał: admin listopad - 2 - 2011

Schowek to bardzo wygodny mechanizm pozwalający na szybkie kopiowanie i wklejanie danych i zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Jednak standardowy schowek wbudowany w systemy Windows ma jedną zasadniczą wadę – w jednej chwili może przechowywać tylko jeden element. To niedopatrzenie ze strony Microsoftu wykorzystali oczywiście twórcy oprogramowania, tworząc rozbudowane zamienniki systemowego schowka. Jednym z nich jest oferowany na licencji freeware program Clipboard Master 2.1.

 

Clipboard Master 2.1 jest narzędziem, które rozszerza możliwości standardowego schowka systemowego, umożliwiając jednoczesne przechowywanie wielu elementów stanowiących różny typ danych (np. tekst i obrazki), z możliwością szybkiego ich wklejenia w dowolnej chwili. Aplikacja posiada również inną ciekawą funkcję, która przyda się z pewnością osobom często kopiującym i wklejającym ten sam element.  Clipboard Master 2.1 pozwala na zapisywanie najczęściej używanych elementów i przechowywanie ich w specjalnych folderach programu. Dzięki temu przy wykonywaniu powtarzających się czynności jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Clipboard Master 2.1 zawiera funkcje pozwalające na definiowanie skrótów klawiszowych, używanych do szybkiego wklejania elementów przechowywanych w pamięci programu. Oczywiście nie jest to jedyny sposób dostępu do danych zgromadzonych w rozszerzonym schowku. Nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z interfejsu aplikacji by znaleźć interesujący nas obiekt.

W przeciwieństwie do schowka obecnego w systemach Windows, Clipboard Master 2.1 może być używany do jednoczesnego kopiowania i wklejania sformatowanego oraz niesformatowanego tekstu. Producent wskazuje, że do zdefiniowania skrótów klawiszowych przyśpieszających korzystanie z programu możemy wykorzystać zarówno klawiaturę, jak i myszki posiadające kilka przycisków. Clipboard Master 2.1 zawiera w sobie mnóstwo użytecznych opcji, które są w stanie znacznie poprawić produktywność naszej pracy i zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu.

Producent: Jumping Bytes Software
Obsługiwane systemy: Windows 7 (32/64-bit), Windows Vista (32/64-bit), Windows XP
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (5.00 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.