Kingsoft PC Doctor 3.0.1

Dodał: admin listopad - 13 - 2011

Na rynku oprogramowania służącego do przyśpieszania, optymalizacji oraz oczyszczania systemu jest już bardzo ciasno, ale kolejni producenci próbują szczęścia z własnymi aplikacjami. Do tej grupy dołączył właśnie chiński twórca oprogramowania – firma Kingsoft, ze swoim rozbudowanym i ciągle udoskonalanym narzędziem Kingsoft PC Doctor. Póki co program jest udostępniany całkowicie za darmo. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

 

Kingsoft PC Doctor 3.0.1 to rozbudowane narzędzie, służące nie tylko do optymalizacji systemu i czyszczenia go ze zbędnych plików, ale również aplikacja pomocna w usuwaniu trojanów oraz innych złośliwych kodów, wpływających ujemnie na kondycję komputera. Program został wyposażony w szereg rozbudowanych funkcji, które skutecznie konkurują z innymi darmowymi aplikacjami tego typu. Przykładowo, naciśnięcie przycisku Optimizer pozwoli na dostęp do funkcji dających możliwość kontroli nad procesem uruchamiania systemu oraz działającymi programi i usługami. W przeciwieństwie do większości narzędzi dostępnych na rynku, Kingsoft PC Doctor 3.0.1 nie wyświetla tylko listy zainstalowanych elementów, ale również przedstawia rekomendacje dotyczące usług i programów, które możemy bezpiecznie usunąć bez szkody dla systemu.

Podobnie rzecz ma się z modułem służącym do czyszczenia dysku twardego. Aplikacja nie usuwa wyłącznie plików tymczasowych i podręcznej pamięci przeglądarki, ale czyści komputer również z innego typu śmieci. Z przeprowadzonych testów wynika, że Kingsoft PC Doctor 3.0.1 wypada pod tym względem lepiej niż słynny CCleaner. Moduł Trace Cleaner pozwala na wyczyszczenie historii naszej aktywności, przechowywanej przez wiele różnych aplikacji. Z kolei funkcja odchudzania systemu wyświetli nam listę plików systemu Windows, które możemy bezpiecznie usunąć, by odzyskać dodatkową przestrzeń dyskową (np. przykładowe pliki muzyczne, obrazy, klipy wideo i inne). Ciekawa jest również funkcja wyświetlająca 100 największych plików w systemie, pozwalając szybko zidentyfikować dane pożerające cenne miejsce na dysku.

W Kingsoft PC Doctor 3.0.1 znalazło się również wiele narzędzi pozwalających na monitorowanie i analizę pracy całego komputera. Do naszej dyspozycji są m.in monitor ruchu internetowego wskazujący np. liczbę otwartych połączeń i prędkość przesyłania danych, czy monitory obciążenia procesora oraz stopnia użycia pamięci RAM.

Poza wymienionymi wcześniej narzędziami, w Kingsoft PC Doctor 3.0.1 zaimplementowano także moduł wykrywający trojany i inne złośliwe oprogramowanie, np. niebezpieczne wtyczki i dodatki. To bardzo ciekawa funkcjonalność, jednak póki co wymagająca dalszego dopracowywania, ponieważ program potrafi wszcząć wiele fałszywych alarmów dotyczących całkowicie bezpiecznych aplikacji.

Kingsoft PC Doctor 3.0.1 wygląda na bardzo ciekawe narzędzie oferujące dosyć sporo użytecznych funkcji, w porównaniu do innych tego typu darmowych produktów. Aplikacja ciągle wymaga dopracowania, jednak widać, że chiński producent stara się by z wersji na wersję sprawowała się ona coraz lepiej. Z pewnością jest to program warty uwagi i miejmy nadzieję, że po doszlifowaniu jego funkcjonalności firma Kingsoft nie zdecyduje się na zmianę sposobu licencjonowania na produkt płatny.

Producent: Kingsoft Security
Obsługiwane systemy: Windows 7 (32/64-bit),Windows Server, Windows Vista (32/64-bit), Windows XP
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (19 MB)


2 komentarze to “Kingsoft PC Doctor 3.0.1”

  1. JERZ pisze:

    POLECAM PROGRAMIK !!!

  2. kingsoft pisze:

    Thanks for sharing the news and review on Kingsoft PC Doctor with technetblog readers, We keep adding new features and doing bug fixes in every release.

    We are now version V3.01, any suggestion or opinion will be highly appreciated :)

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.