OpenWith Enhanced 0.96

Dodał: admin listopad - 11 - 2011

OpenWith Enhanced 0.96 to aplikacja rozszerzająca funkcjonalność systemu Windows dedykowana osobom, które chciałyby dowiedzieć się jakie aplikacje są w stanie otworzyć plik o konkretnym rozszerzeniu. Narzędzie przygotowane przez Grega Friegera może przydać się też w przypadku posiadania plików o nieznanych, egzotycznych rozszerzeniach. Aplikacja jest wówczas w stanie zasugerować nam właściwe oprogramowanie. Program został udostępniony na licencji freeware.

 

Czy zdarzyła się wam sytuacja, gdy pobraliście jakiś plik z Internetu, a przy próbie jego uruchomienia okazało się, żaden z zainstalowanych w systemie programów nie był w stanie go otworzyć? Zazwyczaj wówczas pojawia się na ekranie okienko „Otwórz za pomocą”. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że system próbuje proponować nam właściwe oprogramowanie jedynie spośród aplikacji dostępnych w systemie. OpenWith Enhanced 0.96 rozszerza możliwości tego mechanizmu, oferując bardziej dopracowane okno „Otwórz za pomocą”, z rekomendacjami programów, które należy zainstalować, by uruchomić dany plik.

Po instalacji OpenWith Enhanced 0.96 lista propozycji programów nie będzie zawierać tylko aplikacji zainstalowanych w naszym systemie, a wyświetli rekomendacje na podstawie wyborów innych użytkowników tego narzędzia. Co więcej,  OpenWith Enhanced 0.96 współpracuje z internetową bazą rozszerzeń i obsługujących je aplikacji, stworzoną przez autora tego programu. W chwili obecnej w bazie znajduje się 3088 rozszerzeń oraz 3167 aplikacji.

Jak to działa? Załóżmy, że mamy plik arkuszu kalkulacyjnego stworzonego w Excelu. Po kliknięciu prawym przyciskiem i wybraniu opcji „Otwórz za pomocą” -> „Wybierz program domyślny” wyświetlona zostanie lista aplikacji, na której znajdziemy takie pozycje jak oczywiście Microsoft Office Excel, ale również  Microsoft Office Excel Viewer, OpenOffice Calc, LibreOffice Calc i inne. Najechanie kursorem na konkretną ikonkę pozwala uzyskać większą ilość informacji, natomiast dwukrotne kliknięcie na wybranej propozycji spowoduje otwarcie okna przeglądarki internetowej i załadowanie strony, z której możemy pobrać wybrany program. W OpenWith Enhanced 0.96 znalazło się również kilka innych ciekawych funkcji, jak przeszukiwanie sieci w poszukiwaniu informacji na temat konkretnego rozszerzenia, usuwanie skojarzeń oraz edycja menu „Otwórz za pomocą”.

Producent: Greg Frieger
Obsługiwane systemy: Windows 7 (32/64-bit),Windows Server, Windows Vista (32/64-bit), Windows XP
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (0.4 MB)


1 komentarz to “OpenWith Enhanced 0.96”

  1. adam pisze:

    pierwsza klasa.sugeruje najpularniejsze programy do pobrania, do otworzenia danego dokumentu.info dymku.lux mashine.działa :)

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.