Spolszczenie do Windows 8 Developer Preview

Dodał: admin listopad - 3 - 2011

Jeżeli trafiłeś na tę stronę to z pewnością jesteś głęboko zainteresowany instalacją spolszczenia do udostępnionego za darmo do testów nowego dziecka firmy Microsoft – Windows 8 Developer Preview. Ci, którzy już zdążyli spróbować instalacji systemu, zauważyli że na etapie wyboru języka na liście dostępnych wersji znajduje się wyłącznie angielska wersja językowa. Niestety jest to w chwili obecnej jedyny dostępny pakiet językowy dla systemu Windows 8.

Niestety Microsoft nie przewidział możliwości instalacji wersji testowej w innym języku niż angielski. Podyktowane jest to kilkoma powodami. Po pierwsze przygotowując system w wersji pre-beta, producent skupia się na dopracowaniu funkcjonalności, która i tak jeszcze może się mocno zmienić do czasu premiery ostatecznej wersji. Nie ma więc sensu poświęcać mnóstwa czasu i zasobów na tworzenie innych paczek językowych tylko po to, by po kilku miesiącach je modyfikować lub całkowicie zmieniać. Poza tym Windows 8 Developer Preview – jak sama nazwa wskazuje – skierowany jest raczej do programistów i innego typu profesjonalistów, dla których język angielski jest głównym językiem roboczym.

Microsoft nigdy nie praktykował wydawania wersji testowych, poprzedzających wydanie finalnego produktu, w wielu różnych wersjach językowych. Można więc spodziewać się, że i tym razem nic nie zmieni się w tej kwestii. Nie możemy również spodziewać się nieoficjalnego spolszczenia od Internautów, ponieważ osoby postronne nie mają dostępu do kodu systemu, nie mają więc narzędzi, by takie spolszczenie stworzyć.

Jeżeli jednak przeszukując zasoby Internetu natknęliście się na pliki z rzekomymi spolszczeniami do systemu, to możecie być pewni, że jest to zwykła ściema. Co więcej, znajdujące się tam dane mogą być zainfekowane wirusami lub innym złośliwym oprogramowaniem, co z pewnością jest na rękę twórcy tego typu fałszywek. Apluję więc, by nie pobierać jakichkolwiek plików oznaczonych jako spolszczenie do systemu Windows 8 Developer Preview. Spolszczenia dla Windows 8 nie ma i nie będzie!


2 komentarze to “Spolszczenie do Windows 8 Developer Preview”

  1. Anonim pisze:

    Spolszczenia dla Windows 8 nie ma i nie będzie jest izawsze sie zajdzie

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.