Do przetestowania najnowszej wersji WinX DVD Ripper Platinum podchodziłem z wielką niechęcia. Wszystko to spowodowane było tym, że niezwykle rzadko używałem programów do kopiowania płyt DVD.  Jednak premiera najnowszej odsłony tego programu jest już za nami    i pora jest więc przyglądnąć się tej aplikacji, by zobaczyć, co nowego programiści z WinX przygotowali tym razem.

 


WinX DVD Ripper Platinum przez wielu użytkowników uznawany jest za jeden z najlepszych programów służących do zgrywania, a także do konwersji filmów z płyt DVD na dysk twardy naszego peceta. Wielu specjalistów ceni ten program głównie za tworzenie wiernych kopii 1:1 płyt wideo. Aplikacja bez problemu radzi sobie z dekodowaniem nawet najnowszych i najbardziej zaawansowanych technik zabezpieczeń przed kopiowaniem. Mamy możliwość „złamania” następujących technologii szyfrowania: DVD CSS, Region Code, RCE, Sony ArccOS, UOPs, Disney X-project DRM.

Pierwszą rzeczą, która mnie zaintrygowała w tym programie jest możliwość zgrywania fimów do formatów AVI, MP4, MPEG, WMV, FLV, MOV, a ścieżkę dźwiękową do plików MP3. Użytkownicy programu WinX DVD Ripper Platinum mogą również bez większego wysiłku zgrać płyty DVD do różnego rodzaju urządzeń przenośnych takich jak  iPhone, iPod, IPad, iTouch, Apple TV, Zune, telefon komórkowy, Sony PSP, Zen i wiele innych. Producenci zaopatrzyli program w wysokiej jakości silnik „Yadif Double Frames”. Poprawia on parametry rozdzielczości pozwalając dostosować wszystkie wyjścia wideo i audio oraz ustawić zrównoważoną jakość obrazu i rozmiar pliku.

Jedną z najciekawszych innowacji, w porównaniu do poprzednich wersji programu, jest niewielkie wykorzystanie pamięci RAM. Program jest bardzo szybki, krótko się uruchamia    i wydaje się być dobrze zoptymalizowany pod kątem starszych systemów. Aplikacja wspiera obsługę procesorów wielordzeniowych. Użytkownik może w bardzo elastyczny sposób ustawić wykorzystanie ilości użytych rdzeni procesorów. Program w najnowszej wersji obsługuje również technologię CUDA – system opracowany przez firmę NVIDIA, równoległą architekturze obliczeniowej, która zapewnia radykalny wzrost wydajności obliczeń dzięki wykorzystaniu mocy układów GPU. Aplikacja posiada również konfigurację dla procesorów Intel Core i5 oraz Intel Core i7. W ten sposób można przekonwertować pełnometrażowy film DVD w ciągu kilku minut, przy zachowaniu bezstratnej jakości wideo.

Jedną z najważniejszych nowości jest wyposażanie aplikacji w trzy innowacyjne tryby kopiowania płyt DVD. Pozwalają one wykonać między innymi klon płyty do obrazu ISO. Dzięki technologii Hyper-Threading możemy wykonać kopię zapasową naszych cennych danych na płycie.

Kilka słów warto powiedzieć też na temat oprawy graficznej. Interfejs programu jest w języku angielskim. Jest to niewątpliwie wada programu. Programiści również powinni przyłożyć się do samego wyglądu aplikacji. Jest on bardzo szpetny, mało przejrzysty, słabo czytelny, a także mało intuicyjny.

Program na stronie producenta kosztuje 35.95$. Jest to dość dużo, biorąc pod  uwagę stosunek jakości wykonania samej aplikacji do ceny. Program ze względu na dość specyficzne wykorzystanie jest mało popularny wśród przeciętnych użytkowników. Niemniej jednak kiedy ktoś zapragnie zgrać zawartość płyty DVD może bez obawy sięgnąć po tę aplikację. Tym bardziej, że producent co jakiś czas organizuje promocje, w których można zdobyć pełną licencję programu za darmo.

 

Autor: Kuba Nowak


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.