Ocster 1-Click Backup za darmo

Dodał: admin grudzień - 16 - 2011

Firma Ocster w zeszłym roku bardzo często prowadziła kampanie rozdawnicze, jednak ostatnio przestała brać udział w tego typu promocjach. Dziś za sprawą kalendarza adwentowego PC Welt możemy zdobyć narzędzie tego producenta służące do szybkiego wykonywania kopii zapasowych dysków i partycji. Przedmiotem promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu Ocster 1-Click Backup. Standardowo produkt ten jest oferowany w cenie ok. 15 euro. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

 

Niestety w przypadku firmy Ocster trzeba przyznać, że piękne, stare czasy gdy ów producent rozdawał najbardziej rozbudowane wersje swojego produktu, bezpowrotnie minęły. Tym razem do wzięcia jest produkt będący odchudzoną odmianą programów Ocster Backup Pro i jednocześnie chyba następca linii produktów Ocster Easy.

Ocster 1-Click Backup jest narzędziem do wykonywania kopii zapasowych na poziomie dysków i partycji, z jego pomocą możemy więc szybko i łatwo stworzyć np. obraz partycji systemowej, ale nie będziemy w stanie utworzyć np. automatycznego backupu wybranych plików. Jak sama nazwa wskazuje, producent postawił na szybkość i wygodę użytkownika, tak więc wykonanie obrazu ma odbywać się za pośrednictwem zaledwie jednego kliknięcia myszką.

Wśród zalet Ocster 1-Click Backup jakie znalazł jeden z recenzentów tego oprogramowania można wymienić niskie obciążenie procesora podczas wykonywania kopii zapasowej w tle oraz możliwość tworzenia płyt ratunkowych działających w oparciu o system Linux. Do wad narzędzia można zaliczyć przede wszystkim ubogość opcji konfiguracyjnych. Program został zautomatyzowany i uproszczony do tego stopnia, że zaawansowani użytkownicy mogą poczuć się zawiedzeni. Brakuje tu np. możliwości szyfrowania backupu, ustawiania stopnia kompresji archiwum, możliwości indywidualnego planowania automatycznego tworzenia kopii zapasowych (program pozwala na ustawienie codziennego lub cotygodniowego harmonogramu).

Główne cechy programu Ocster 1-Click Backup:

 • W pełni automatyczne tworzenie kopii zapasowych
 • Bardzo prosty w obsłudze
 • Tworzenie kopii zapasowych całego systemu wraz z danymi z całego dysku twardego
 • Zapisywanie kopii zapasowych w standaryzowanym formacie VMDK
 • Automatyczna pauza w celu przeciwdziałania spowolnieniu pracy komputera
 • Możliwość zatrzymywania i wznawiania zadań wykonywania kopii
 • Opcja przywracania indywidualnie wybranych plików z obrazu
 • Możliwość wykorzystania sieci lokalnej
 • Inteligentna kompresja danych
 • Funkcja planowania zadań automatycznego backupu
 • Możliwość zapisu kopii zapasowej na dysku twardym oraz nośnikach wymiennych
 • Tworzenie backupu w formie kopii przyrostowych

 

Jak zdobyć Ocster 1-Click Backup za darmo?

Wystarczy odwiedzić stronę promocji i skorzystać z przycisku Zur Vollversion, by pobrać plik instalacyjny programu.

Strona promocji


3 komentarze to “Ocster 1-Click Backup za darmo”

 1. hojlo1 pisze:

  Z darmowego softu na podobny „problem” nie ma konkurencji (bo bez okazjonalnych promocji, choć faktycznie czasami dają więcej za darmo):
  http://www.paragon-software.pl/download/free

  I to nie jest reklama, ale programy działające od lat bez problemu na komputerach użytkowników (bez problemu).

 2. AQ pisze:

  Mam przyjemność posiadać kilka wersji oprogramowania tej firmy z tego gatunku np. Ocster Backup Pro 6 i jakoś nie dałem się do niego przekonać. Na co dzień używam EaseUS Todo Backup Workstation 3.0 który miałem przyjemność wygrać w konkursie, ale nawet wersja darmowa jest lepsza od Ocster Backup Pro 6.

 3. Jank pisze:

  Ja również posiadam z promocji program Paragon Backup Recovery Suite 10 i uważam, że jest świetny. Używam go już od dłuższego czasu i nie miałem z nim żadnych problemów. Jedyny minus, to brak Polskiej wersji.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.