POP Peeper – powiadamianie o e-mailach

Dodał: admin maj - 7 - 2012

Korzystanie z wielu skrzynek pocztowych może być prawdziwą udręką, szczególnie w sytuacji gdy chcemy być na bieżąco z zawartością każdej z nich. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z tradycyjnego programu pocztowego. Dla tych zaś, którzy preferują korzystanie z interfejsów webowych, pomocne mogą okazać się narzędzia monitorujące zawartość skrzynek i powiadamiające o nowych wiadomościach, jak np. oferowany zupełnie za darmo program POP Peeper. Aplikacja udostępniana jest z interfejsem w polskiej wersji językowej.

POP Peeper to niewielkie, ale funkcjonalne i bardzo cenione przez użytkowników narzędzie rezydujące w zasobniku systemowym. Zadaniem aplikacji jest wizualne i dźwiękowe powiadamiania o nadejściu nowych wiadomości na naszych skrzynkach pocztowych. Aplikacja jest w stanie obsłużyć każdą liczbę kont pocztowych działających w oparciu o serwery POP3 lub IMAP, zarówno tak znanych usług jak chociażby Gmail, Hotmail, Yahoo, jak również wszystkich innych firm hostujących skrzynki pocztowe. POP Peeper umożliwia podejrzenie tematu wiadomości, sprawdzenie treści listu, a nawet sprawdzenie czy e-mail zawiera załącznik i jak został nazwany.

W przypadku korzystania z wielu skrzynek pocztowych POP Peeper umożliwia zdefiniowanie oddzielnego koloru dla każdej z nich, tak że w przypadku nadejścia nowej wiadomości już w pierwszej chwili wiemy, na które z kont ona trafiła. Aplikacja daje dostęp do błyskawicznego dostępu treści wiadomości, z pełnym wsparciem dla e-maili skomponowanych przy użyciu języka HTML.  POP Peeper został stworzony w ten sposób, by użytkownik mógł bardzo szybko przeskanować treść e-maila i zdecydować czy jest on wart przeczytania czy też można go skasować bez otwierania klienta poczty. Niewielkie rozmiary i prostota narzędzia sprawiają, że jest on bardzo szybki i bardzo komfortowy w obsłudze, a jego ciągła praca w tle nie wpływa ujemnie na wydajność systemu. Dzięki wsparciu społeczności użytkowników programu POP Peeper może pochwalić się również interfejsem w język polskim.

Producent: Mortal Universe
Obsługiwane systemy: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7 (32- i 64-bitowe)
Licencja: Freeware (darmowy)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (1.2 MB)


4 komentarze to “POP Peeper – powiadamianie o e-mailach”

 1. Ptoku pisze:

  Niby fajne, wygodne, praktyczne ale ciekawe czy bezpieczne…
  Używał ktoś ten program?

 2. Morb1us pisze:

  Też jestem ciekaw jak z bezpieczeństwem tego programu..

  Mógłby się ktoś wypowiedzieć?

 3. admin pisze:

  Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to na stronie domowej produktu napisano, że przechowywane hasła są szyfrowane z użyciem bezpiecznych algorytmów. Dodatkowo użytkownik ma możliwość zabezpieczenia hasłem dostępu do interfejsu programu.

 4. Jay pisze:

  Mnie by interesowało coś w rodzaju powiadamiania smsem o przyjściu nowego e-maila. Za free oczywiście. Kiedyś korzystałem z PlusNeta i był pod tym względem świetny. Zrezygnowałem ze względu na pojemność skrzynki. Oferowali i chyba nadal oferują kilkadziesiąt mega;-)

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.