PS3 Media Server – serwer mediów

Dodał: admin maj - 4 - 2012

Serwery mediów, to oprogramowanie skierowane do posiadaczy takich urządzeń jak nowoczesne telewizory, konsole, radia czy urządzenia przenośne. Programy te pozwalają na transkodowanie i przesyłanie do tychże urządzeń za pośrednictwem sieci obrazu i dźwięku pochodzącego z Internetu lub źródeł lokalnych. Do kolekcji darmowego oprogramowania tego typu dołącza kolejny produkt – PS3 Media Server – dystrybuowany całkowicie za darmo. Dużym atutem programu jest również interfejs w polskiej wersji językowej.

PS3 Media Server to serwer mediów przeznaczony do współpracy z urządzeniami działającym w standardzie DLNA. DLNA to międzynarodowy standard mający na celu ujednolicenie sposobu przesyłania i przekazu danych multimedialnych. Obecnie już większość urządzeń takich jak telewizory, konsole, dyski sieciowe z opcją obsługi multimediów, działają w standardzie DLNA. PS3 Media Server jest właśnie aplikacją, która ma umożliwić skorzystanie z dobrodziejstw DLNA przy minimalnym wysiłku włożonym w konfigurację oprogramowania.

Jaka nazwa produktu wskazuje, PS3 Media Server jest aplikacją napisaną do transkodowania i przesyłania strumieni multimedialnych do urządzenia PlayStation 3. Autorzy oprogramowania nie poprzestali jednak na tym jednym urządzeniu i wzbogacili swoje dzieło o obsługę również wielu innych urządzeń działających w standardzie DLNA, jak choćby konkurencyjna konsola XBOX 360 czy nowoczesne telewizory.

Chociaż serwer multimediów PS3 Media Server oferuje mnóstwo opcji konfiguracyjnych, to przygotowanie programu do transkodowania i transmisji danych nie powinno sprawiać większych trudności. Wystarczt tylko wskazać foldery, które chcemy udostępniać w ramach serwera, a następnie uzyskać do nich dostęp z poziomu naszego urządzenia DLNA PS3 Media Server używa metody transkodowania w locie, co oznacza, że nasze filmy będą automatycznie konwertowane do właściwego formatu zapisu podczas ich strumieniowego przesyłania do urządzenia.

PS3 Media Server obsługuje wszystkie najważniejsze formaty zapisu plików wideo (MKV/FLV/OGM/AVI, itd.), obsługuje struktury folderu DVD oraz obrazy płyt w formacie ISO. Transkodowanie ścieżki dźwiękowej odbywa się przy użyciu następujących formatów: OGG/FLAC/MPC/APE. Oprócz tego w PS3 Media Server znajdziemy wsparcie dla miniaturek w formacie RAW, podcastów, DVR-MS remuxer , AviSynth, iTunes i innych.

Producent: PS3 Media Server Project
Obsługiwane systemy: Wszystkie wersje systemów Windows. Wymagana instalacja środowiska Java.
Cena: Darmowy

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (30 MB)


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.