Długa lista programów umieszczanych w autostarcie może być powodem nadzwyczaj powolnego ładowania systemu. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się celowe opóźnianie startu niektórych aplikacji, tak by wszystkie nie startowały w tym samym momencie, skutecznie wydłużając czas w którym system osiąga pełną gotowość. Zadaniu opóźnienia startu skutecznie podoła Startup Delayer. Program jest udostępniany w pełnej wersji i całkowicie za darmo. Aplikacja ta posiada interfejs w angielskiej wersji językowej.

 

Startup Delayer jest narzędziem, które w istocie można zakwalifikować do kategorii produktów mających za zadanie przyśpieszanie i optymalizację pracy systemów Windows. Program umożliwia skonfigurowanie strefy autostartu w ten sposób, że użytkownik może sam zdecydować, które aplikacje mają się uruchamiać jako pierwsze start których ma zostać opóźniony.

Dzięki manipulowanie strefą autostartu jesteśmy w stanie zapobiegać występowaniu tzw. wąskich gardeł powstających na skutek jednoczesnego uruchamiania zbyt wielu aplikacji, obniżając tym samym responsywność systemu. Startup Delayer umożliwia indywidualne ustawienie czasu opóźnienia dla każdej aplikacji z osobna oraz zarządzanie priorytetami uruchamianych programów. W programie Startup Delayer znajdziemy również opcję pozwalającą na wyłączenie automatycznego autostartu i selektywne uruchamianie wybranych aplikacji lub tryb interaktywnego autostartu z funkcją pomijania pojedynczych programów.

Należy również zauważyć, że oprócz w pełni darmowej wersji programu Startup Delayer oznaczanej jako Standard, producent oferuje również płatną wersję Premium. Płacąc za ten produkt dostajemy kilka bardziej zaawansowanych funkcji jak profile autostartu, kopiowanie aplikacji między kontami użytkowników czy konwersja zadań na aplikacje strefy autostartu.

Producent: R2 Studios
Obsługiwane systemy: Windows XP / Vista / 2003 / 7  (32- i 64-bitowe)
Licencja: Freeware (darmowy)

Plik instalacyjny: kliknij tutaj (5.8 MB)

XP / Vista / 2003 / 7 – 32bit and 64bit


1 komentarz to “Startup Delayer – opóźnianie startu programów”

  1. Grimix pisze:

    bardzo użyteczny program, zwłaszcza dla komputerów starszych gdzie hdd nie są tak wydajne jak obecnie.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.