15 najlepszych tabletów z Androidem

Dodał: admin czerwiec - 30 - 2012

Jeżeli na samą myśl o produktach firmy Apple reagujecie alergicznie, a kultowego iPada uważacie za produkt o cenie nijak nie odpowiadającej funkcjonalności, to polując na nowy tablet warto zwrócić uwagę na urządzenia z systemem Android na pokładzie. Bo chociaż iPady ciągle uważa się za wyznaczające trend na rynku tabletów, to urządzenia z Androidem coraz bardziej depczą Apple-owi po piętach. Serwis TechRadar pokusił się o sprawdzenie aktualnej sytuacji na rynku i przygotowanie rankingu piętnastu najlepszych na świecie tabletów działających pod kontrolą Androida.

1. Asus Eee Pad Transformer Prime

autor: Asus

Pierwsze miejsce na podium i tytuł najlepszego na świecie tabletu z systemem Android przypada firmie Asus za produkt Asus Eee Pad Transformer Prime oznaczonego roboczo jako model TF201. Cóż tak wspaniałego ma w sobie to urządzenie? Odpowiedź jest bardzo prosta: po pierwsze – Tegra 3, po drugie – Tegra 3 i w reszcie po trzecie… – Tegra 3. Czterordzeniowy procesor opracowany przez NVidię to mocarne serce urządzenia, które pozwoli nam korzystać w pełni z dobrodziejstw pracy wielozadaniowej, oglądać filmy 1080p HD oraz cieszyć się grami 3D.

Asus Eee Pad Transformer Prime oferuje nam panel Super IPS+ z Gorilla Glass o przekątnej 10,1 cala, nadspodziewanie dobry aparat z matrycą 8 megapikseli z funkcją nagrywania wideo 1080p, 32 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej oraz slot microSD. Waga urządzenia to 586 gramów, a grubość to zaledwie 8,3mm. Na pokładzie Asusa znalazł się Android 3.2 Honeycomb z możliwością aktualizacji do 4.0.

cena: ok. 2300 – 3100 zł

2. Samsung Galaxy Tab 10.1

autor: Samsung

Drugie miejsce przypadło flagowemu produktowi koncernu Samsung, określanego jako bezpośredni rywal czy wręcz zabójca iPada 2. Trzeba przy tym wskazać, że tablet Samsunga jest lżejszy i cieńszy niż Apple iPad2 co, niektórych może przekonać do zakupu Galaxy Tab.

Zasadniczo jest to tablet tak samo dobry jak zajmujący pierwsze miejsce produkt Asusa, a o przewadze tego ostatniego zdecydowała tylko obecność procesora Tegra 3. Sercem Samsung Galaxy Tab 10.1 jest zaś generację niższa, acz równie dobrze sprawdzająca się w typowych zastosowaniach dwurdzeniowa Tegra 2.

Samsung Galaxy Tab 10.1 jest o całe 3 gramy lżejszy od swojego rywala ze stajni Asus. Wyposażony został jednak w spory słabszy, bo 3-megapikselowy aparat oraz mniejszą ilość wbudowanej przestrzeni dyskowej. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 4.0.

cena:  ok. 1800-2300

 

3. Samsung Galaxy Tab 8.9

autor: Samsung

Trzecie miejsce należy ponownie do Samsunga. Zajął je ponownie produkt Samsung Galaxy Tab w swojej mniejszej odmianie – wyposażonej w 8,9-calowy ekran. Młodszy brat Samsung Galaxy Tab 10.1 skierowany jest do osób ceniących sobie lekkość i mobilność. Zmniejszenie panelu o jeden cal pozwoliło zmniejszyć wagę urządzenia aż do 380 gramów, dzięki czemu noszenie go przy sobie przez dłuższy czas nie powinno być większą udręką.

Samsung Galaxy Tab 8.9 prezentuje podobne parametry techniczne oraz równie dobrą jakość wykonania, jak Samsung Galaxy Tab 10.1. Na produkt ten powinni zwrócić uwagę przede wszystkim osoby mobilne, poszukujące lekkiego i wygodnego tabletu, dla których modele 10,1-calowe są zbyt duże, a produkty wyposażone w panele 7,9-calowe są już zbyt mało wygodne w użyciu.Posiadaczy szybkiego internetu mobilnego ucieszy fakt, że w ofercie Samsunga możemy znaleźć modele wyposażone w modemy LTE.

cena: ok. 1750-2100 zł


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.