Sharp PN-L802B – największy dotykowy ekran LCD

Dodał: admin czerwiec - 24 - 2012

Podczas gdy Samsung i LG walczą o palmę pierwszeństwa w dziedzinie produkcji telewizorów OLED, a Sony z Pansonic przygotowują się do ataku na rynek TV OLED, Sharp dzięki swojemu ostatniemu ruchowi może pochwalić się jako producent największego dostępnego na rynku ekranu LCD wyposażonego w panel dotykowy. Zaprezentowany kilka dni temu przez Sharp model PN-L802B to prawdziwy olbrzym z 80-calowym ekranem na pokładzie. Produkt przeznaczony został głównie do zastosowań biznesowych, chociaż klienci indywidualni też nie powinni czuć się zawiedzeni. Ci ostatni będą musieli się jednak liczyć z zaciągnięciem kredytu hipotecznego albo sprzedaży mieszkania bo cena również powala na kolana ;)

Monitor Sharp PN-L802B został stworzony z myślą o zastosowaniach biznesowych oraz edukacyjnych. Ten obecnie największy dotykowy monitor LCD ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla tradycyjnych projektorów. Zdaniem Sharp PN-L802B może pochwalić się dużo lepszą jakością wyświetlanego obrazu, mniejszymi kosztami eksploatacyjnymi oraz większym wachlarzem możliwych zastosowań. Niewątpliwym autem urządzenia jest również możliwość pisania po ekranie specjalnym pisakiem lub palcem – takiej możliwości nie zaoferuje nam żaden tradycyjny projektor multimedialny.

Rzut okiem na parametry techniczne:

  • 80-calowy ekran LCD(przekątna ekranu 203,2 cm),
  • podświetlenie LED
  • rozdzielczość Full HD (1920 na 1080 pikseli),
  • kontrast 3000:1,
  • paleta kolorów: 1 miliard i 64 mln kolorów,
  • czas reakcji matrycy: 6 ms,
  • pobór energii: 260 W

Sharp postarał się o dostarczenie odpowiedniego oprogramowania dzięki, któremu możemy wygodnie nanosić na ekran własne notatki czy dopiski. Zanotowany tekst możemy następnie zapisać w jednym z kilku popularnych formatów (SWS, PDF, BMP, JPEG, PNG). Jeżeli zaś jesteśmy posiadaczami urządzeń wielofunkcyjnych Sharp to nasze bazgroły możemy wysłać do druku bezpośrednio na tego typu sprzęt. Łączność odbywa się również w drugą stronę – zeskanowane dokumenty możemy od razu wyświetlić na Sharp PN-L802B.

Zadowoleni powinni być również użytkownicy pakietu biurowego Microsoft Office:

Dodatkowo funkcja Microsoft® Office Ink Tools w Windows 7 pozwala zapisywać odręczne notatki w dokumentach programów Word, Excel czy Power Point. Możliwe jest również wywołanie tablicy ekranowej i edytowanie dokumentów w trakcie ich prezentacji. Obsługa ekranu jest intuicyjna, a narzędzia pomocnicze można przesuwać po całym ekranie lub je ukryć. Za pomocą dwóch palców i gestów znanych z innych urządzeń dotykowych można przybliżać lub oddalać obraz, a także przesuwać go – pozwala to na przeglądanie dużych dokumentów, w których zawarto niewielkie detale np. projektów architektonicznych, dokumentacji technicznej itp.

 

Sprzedaj mieszkanie i kup Sharp PN-L802B

Sharp chwali się, że nowy produkt PN-L802B pozwoli na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją urządzeń do przeprowadzania prezentacji. Zdaniem producenta ma to być możliwe z uwagi na dużo większą żywotność monitorów LCD w stosunku do lamp odpowiadających za wyświetlanie obrazu w projektorach multimedialnych. Sharp PN-L802B ma wytrzymać okres odpowiadający żywotności aż 10 takich lamp.

Niestety obniżenie kosztów związanych z wymianą lamp będzie związane z koniecznością wyłożenia dosyć sporej sumy pieniędzy na zakup tego urządzenia. I chociaż sam Sharp wskazuje, że produkt skierowany jest do przedsiębiorstw, to biorąc pod uwagę obecną cenę monitora, na jego zakup będą mogły sobie pozwolić wyłącznie duże firmy. Sharp PN-L802B jest bowiem obecnie wyceniany na 87 818 złotych. Jest to więc kwota porównywalna z zakupem dobrego samochodu czy nawet mieszkania w jednej z mniejszych miejscowości.

ilustracja: Sharp
źródło: Sharp


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.