75ES9000: 75-calowy LED TV od Samsunga

Dodał: admin lipiec - 7 - 2012

Wygląda na to, że kolejni producenci telewizorów dają się wciągać w grę polegającą na wypuszczaniu na rynek modeli o jak największej przekątnej ekranu. Wyzwanie podjął również koreański koncern Samsung, który zaprezentował ostatnio świeżutki model z linii ES9000 wyposażony w panel o przekątnej 75 cali. Samsung nie przebije wprawdzie oferty firmy Sharp, która obecnie dzierży miano producenta największego telewizora LCD, ale mimo to odbiornik robi imponujące wrażenie. Imponująca jest również cena telewizora, sprawiając tym samym, że  75ES9000 jest raczej ofertą skierowaną do wybrańców.

Samsung Smart TV 75ES9000 to młodszy brat świetnego modelu ES8000. Jeżeli spodobał Wam się tamten model to tym bardziej polubicie najnowsze dziecko Samsunga. 75ES9000 odziedziczył bowiem po swoim bracie wszystkie najlepsze cechy. Największym atutem nowego produktu jest oczywiście jego rozmiar. 75-calowy panel LCD z podświetleniem LED z pewnością pobudza wyobraźnię. Wybrańcy, którzy byli obecni na premierze w Korei wspominają również, że tak wielki ekran robi piorunujące wrażenie.

Dreszczyk emocji przy pierwszym spotkaniu z Samsungiem 75ES9000 to nie tylko efekt samego rozmiaru ekranu. Telewizor świetnie odwzorowuje barwy, a obraz jest ostry jak żyleta. Komentatorzy dodają przy tym, że odwzorowanie kolorów dorównuje niektórym telewizorom wyposażonym w ekrany OLED, a więc jest nieźle. Bardzo dobrze prezentują się również same kąty widzenia – odbiornik pozwala na oglądanie obrazu praktycznie do pełnych 180 stopni. Sercem telewizora jest oczywiście świetnie znany interfejs Samsung Smart TV. Całość dopełnia wbudowana w telewizor kamera oraz elegancka i smukła ramka o grubości zaledwie 7,89 mm.

Piorunująca jest także cena samego urządzenia. Podczas prezentacji 75ES9000 producent poinformował, że telewizor będzie oferowany w cenie blisko 20 milionów koreańskich wonów, co odpowiada ok. 17,5 tys. dolarów. Produkt będzie dostępny w sprzedaży wyłącznie w Korei Południowej, co jednak dla osób będących w stanie wysupłać na nowy telewizor ponad 50 tysięcy złotych nie będzie zapewne jakąś wielką przeszkodą ;)

Przy tak zakreślonej cenie Samsung Smart TV 75ES9000 nie znajdzie zapewne zbyt wielu nabywców. Z drugiej zaś strony wypuszczenie modelu 75ES9000 ma raczej charakter prestiżowy, a jego głównym celem jest odpowiedni efekt marketingowy w postaci zaakcentowania swojej pozycji na rynku. Wypuszczanie kosztownych telewizorów w „starej” technologii LED LCD w chwili gdy Samsung szykuje się do ekspansji na raczkującym, ale dobrze rokującym rynku telewizorów OLED, pozbawiona jest raczej większego sensu ekonomicznego. Koreańskiemu producentowi chodzi tu bardziej o stworzenie odpowiedzi, na ofertę konkurencji, chwalącej się największymi odbiornikami na świecie.

źródło: engadget.com
ilustracja: engadget.com

 

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.