Darmowe aplikacje sportowe na Androida

Dodał: xaoo lipiec - 8 - 2012

Wraz z zakończeniem UEFA Euro 2012 rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie emocje sportowe tego lata nie opadają. O licznym gronie użytkowników tabletów i smartfonów cały czas myślą organizatorzy wielkich wydarzeń sportowych. Można już mówić o standardzie, który zakłada przygotowywanie aplikacji poświęconych konkretnym imprezom. Dzięki nim wyników i terminarzy nie trzeba wyszukiwać na stronach zawodów (które w większości nie są przystosowane do urządzeń mobilnych).

Proponujemy krótkie zestawienie kilku darmowych aplikacji trwających i/lub nadchodzących wielkich imprez sportowych, które śledzić możemy z ekranów naszych telefonów. Pierwszą z nich jest oficjalna aplikacja Tour de France 2012 by ŠKODA (do pobrania w Play). Mimo słabej oceny użytkowników i narzekań na wolne działanie aplikacja prezentuje się ciekawie i funkcjonalnie (choć słabo wypada na małych ekranach). Wyniki na żywo, dostępne mapy, opisy tras i najświeższe wyniki powinny zadowolić mniej wymagających kibiców.

 

W ślad za starszym i większym wyścigiem idzie najsłynniejszy polski rajd kolarski. Organizowany przez Czesława Langa tour rozpoczyna się 10 lipca i już udostępnił aplikację. Oficjalna aplikacja 69. Tour de Pologne 2012 (do pobrania w Play) również prezentuje się ciekawie i funkcjonalnie (mapy, galeria, wyniki). Niestety nie zadziała na wszystkich telefonach a użytkownicy tabletów już skarżą się na problemy z poprawnym wyświetlaniem informacji.

 

Na wybranych modelach telefonów zadziała też imponująca aplikacja towarzysząca tegorocznym igrzyskom olimpijskim. London 2012 Join In App (dostępna w Play) na oficjalnych serwisach prezentowana jest na smartfonach Samsunga i wszystko wskazuje na to, że sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zwłaszcza, że organizatorzy stworzyli oddzielną aplikację prezentującą wyniki: London 2012 Results App (w Play), która póki co prezentuje się świetnie.

 

Dla tych, którzy pragną mieć pod kontrolą różne inne dyscypliny i imprezy proponuję dodatkowo zainstalować niezwykle przydatną aplikację prezentującą wyniki piłkarskie LiveScore. Oraz – póki co – najpopularniejsze i najlepiej oceniane aplikacje prezentujące wyniki i informacje sportowe: od BBC oraz Eurosportu (który dodatkowo zaproponował Player).

 

Foto: Play


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.