Google zarobi na Google Nexus 7 tylko 50zł

Dodał: admin lipiec - 8 - 2012

Chociaż tablet Google Nexus 7 nie zdążył jeszcze wejść do sprzedaży, to już wywołuje spore emocje. Nie bez znaczenia jest przy tym bardzo atrakcyjna cena produktu, która w najtańszym wariancie ma wynosić zaledwie 199$. Ekipa serwisu TechInsights, do której trafił testowy egzemplarz Google Nexus 7, pokusiła się o analizę wnętrzności tabletu i obliczenie, jaki jest szacunkowy koszt produkcji Nexusa. Według tych obliczeń wyprodukowanie pojedynczego urządzenia to koszt 184$. Google z Asusem na jedynym tablecie mogą więc zarobić co najwyżej 15$ czyli w przeliczeniu ok. 50zł.

 

Jak widać niektórzy posiadacze testowych egzemplarzy Google Nexus 7 skupiają się na testowaniu wydajności tabletu czy jakości wyświetlanego na nich obrazu, a inni, bardziej ciekawscy od razu sięgają po śrubokręt i sprawdzają co kryje się pod elegancką obudową urządzenia. Ekipa TechInsights rozłożyła Google Nexus 7 na części pierwsze i skrupulatnie wyceniła każdy  elementów, obliczając w ten sposób koszt produkcji pojedynczego tabletu.

15 dolarów nie jest z pewnością jakąś oszałamiającą kwotą, ale biorąc pod uwagę wyjściową cenę tabletu oraz plany samego giganta z Mountain View fakt, że na tym tablecie zarobi cokolwiek jest już bardzo dobrym wynikiem. Google nie zamierza bynajmniej zarabiać wielkich kokosów na samym urządzeniu. Głównym celem duetu Google – Asus jest agresywna polityka ekspansywna, która ma wprowadzić tablety pod strzechy i wyrwać spory kawał szybko rosnącego rynku tabletów.

Google Nexus 7 przy takich kosztach produkcji i tak wypada bardzo dobrze chociażby z Amazonem, który de facto musiał dołożyć do produkcji każdego tabletu, gdyż cena sprzedaży jest niższa od kosztów produkcji. Przy przyjęciu, że rynek pozytywnie zareaguje na nowy tablet – na co się zapowiada – i uwzględniając fakt, że Google nie dołoży do żadnego urządzenia, Nexus 7 może przynieść spore zyski. W jaki sposób? Otóż Google zapewne postawi na sprzedaż wirtualnych produktów ze sklepu Google Play. Przy dużej liczbie właścicieli tabletów Google Nexus 7, zyski ze sprzedaży pobocznej takich produktów jak e-booki, e-gazety, filmy, telewizja czy innego typu materiały multimedialne mogą przynieść Google krociowe zyski.

źródło: SlashGear
fot.: Google


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.