Premiera Samsung Galaxy Note 2 już 15 sierpnia?

Dodał: admin lipiec - 23 - 2012

Duża część technologicznego światka z niecierpliwością oczekuje na premierę Samsungowego smartfono-tabletu Galaxy Note 2. W dalszym ciągu nie cichną spekulacje kiedy nastąpi oficjalna premiera tego produktu. Dotychczasowe plotki mówiły, że rzecz będzie miała miejsce na targach IFA. Tym razem oliwy do ognia dolewa sam Samsung i informuje, że w dniu 15 sierpnia będzie mieć miejsce ważna premiera najnowszego urządzenia z rodziny Galaxy. Czy jest szansa, że będzie to właśnie premiera Samsung Galaxy Note 2?

 

 

Premiera pierwszej odsłony Samsung Galaxy Note odbyła się w zeszłym roku na targach IFA w Berlinie. W związku z tym media i internetowi eksperci spekulują, że dobrym momentem na zaprezentowanie drugiej odsłony Note-a były by właśnie kolejne targi IFA. Dotychczasowe plotki i doniesienia jednoznacznie wskazywały, że nowy Samsung Galaxy Note 2 oficjalnie ujrzy światło dzienne właśnie we wrześniu. Tymczasem amerykański oddział Samsunga sam namieszał, informując o premierze urządzenia z rodziny Galaxy już 15 sierpnia.

Czy wobec tego w Święto Wojska Polskiego będziemy mieli do czynienia z premierą Premiera Samsung Galaxy Note 2? Niekoniecznie. W grę bowiem wchodzą również inne urządzenia Samsunga, które w swej nazwie mają również magiczne słowo Galaxy.

Chłopaki z TalkAndroid typują, że w tym dniu możemy mieć do czynienia z premierą telefonu Galaxy S Blaze Q. Pod tą nieco skomplikowaną nazwą kryje się smartfon typu slider z fizyczną klawiaturą QWERTY. Jak się więc okazuje pogłoski o śmierci telefonów z fizycznymi klawiaturami są mocno przesadzone i producenci sprzętu ciągle widzą potrzebę dostarczania tego typu telefonów. Pod maską Galaxy S Blaze Q ma kryć się dwurdzeniowy procesor S4 Snapdragon taktowany z częstotliwością 1.5 GHz, a także 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika Samsung ma pozostawić wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720. Całość ma pracować pod kontrolą Androida ICS w wersji 4.0.4.

Możliwa jest również premiera Galaxy Note w wersji 10.1 czyli najnowszego dziecka Samsunga bezsprzecznie zaliczanego do grona tabletów. O Galaxy Note 10.1 właściwie również niewiele wiadomo, oczywiście poza szumnymi zapowiedziami Samsunga, że tablet ten może zostać okrzyknięty zabójcą znienawidzonego iPada. Plotki głoszą, że pod maską tego urządzenia może znaleźć się czterordzeniowy Exynos 4412. Przedzierając się przez dżunglę internetowych spekulacji i doniesień możemy dojść do wniosku, że prace nad tym tabletem są już na ukończeniu i to właśnie Samsung Galaxy Note 10.1 będzie bohaterem premiery w dniu 15 sierpnia.

A co z naszym Samsung Galaxy Note 2? Trzeba przyznać, że obiektywnie rzecz ujmując premiera nowej odsłony tego wyrośniętego samrtfona już 15 sierpnia będzie raczej dużym zaskoczeniem, chociaż biorąc pod uwagę efekt marketingowy nie można całkowicie wykluczać takiego scenariusza.

To co na chwilę obecną jest bardziej pewne, to specyfikacja nowego Samsung Galaxy Note 2. Urządzenie ma być wyposażone w ekran o przekątnej 5.5 cala, a więc będzie większy o 0,3 cala od swojego poprzednika. Pamiętacie zeszłoroczne narzekania przeciwników Note-a, którzy twierdzili, że taka cegła nie spotka się z zainteresowaniem klientów? Życie pokazało, że jednak jest zapotrzebowanie na tak wielkie urządzenie, a specjaliści Samsunga najwyraźniej uznali, że konsumenci chcą jeszcze czegoś ciut większego. Wiadomo również, że Samsung Galaxy Note 2 będzie napędzany przez czterordzeniowy układ obliczeniowy Exynos taktowany z częstotliwością 1.6GHz. Całość będzie pracować pod kontrolą ICS lub Jelly Bean.

źródło: TalkAnroid / fot. Samsung


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.