Co siedzi pod obudową Samsung Galaxy Note 10.1?

Dodał: admin sierpień - 20 - 2012

Galaxy Note 10.1 to najnowszy tablet Samsunga, który oficjalnie światło dzienne ujrzał zaledwie kilka dni temu, bo 15 sierpnia. Natomiast dzień później owo dziecko  koreańskiego giganta trafiło już do światowej sprzedaży, chociaż zakup w Polsce na chwilę obecną jest jeszcze sporym wyzwaniem. Nie mniej jednak ekipa serwisu iFixIt postanowiła zerknąć co kryje pod obudową Samsung Galaxy Note 10.1 i przy okazji sprawdzić na ile prosta będzie samodzielna naprawa tego urządzenia.

 

Należycie do tych ciekawskich osób, które nie mogą się powstrzymać by otworzyć nowe urządzenie i sprawdzić co właściwie kryje one pod obudową? Chłopaki z iFixIt najwyraźniej do takich należą, gdyż jeden ze świeżutkich jeszcze egzemplarzy Samsung Galaxy Note 10.1 dla dobra nauki poszedł pod nóż, a następnie został rozłożony na części pierwsze.

Fani mocnych wrażeń będą raczej rozczarowani, gdyż jak można się spodziewać, pod obudową Samsung Galaxy Note 10.1 znalazły się typowe dla tabletu podzespołu. Nie mniej jednak uwiecznione na zdjęciach rozkładanie Galaxy Note 10.1 to również świetna i przystępnie zrobiona instrukcja, pozwalająca na samodzielną wymianę poszczególnych elementów urządzenia.

I taki też był chyba główny zamysł pracy wykonanej przez iFixIt. Przy każdej kolejnej fotografii dokumentującej demontaż znalazły się użyteczne wskazówki i komentarze. Na koniec autorzy pokusili się również na ocenienie łatwości naprawy urządzenia we własnym zakresie i bez konieczności korzystania ze specjalistycznego serwisu. Samsung Galaxy Note 10.1 uzyskał ocenę 8/10, jest to więc urządzenie, które użytkownik z podstawową wiedzą z zakresu elektroniki powinien naprawić bez problemu.

Więcej o całej operacji demontażu przeczytacie na stornie autorów publikacji

źródło: ifixit.com / fot. ifixit.com


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.