Zgodnie z informacjami płynącymi od producenta tego tabletu, Samsung Galaxy Note 10.1 ma zostać oficjalnie zaprezentowany światu już 15 sierpnia. Prezentacja Samsung Galaxy Note 10.1 ma odbyć się w USA, ale już dzień później, czyli 16 sierpnia urządzenie ma być dostępne w sprzedaży – tak przynajmniej chwali się brytyjski oddział Samsunga. Znana jest już szacunkowa – bo jeszcze oficjalnie nie potwierdzona – cena tego tabletu. Okazuje się, że będzie sporo taniej niż w Polsce.

Samsung Galaxy Note 10.1 to jeden z najbardziej oczekiwanych ostatnio produktów Samsunga. Nowy tablet ma łączyć w sobie najlepsze cechy innych urządzeń tego producenta oraz oferować zupełnie nową jakość, która ma zagrozić nawet niezmiennie panującemu na rynku tabletów iPadowi.

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy Note 10.1 będzie wyposażony w 10.1-calowy ekran TFT. Pod maską urządzenia został ukryty aż czterodzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1.4 GHz. Sporo też będzie pamięci operacyjnej, bo Samsung zdecydował się zainstalować w urządzeniu aż 2 GB. Oprócz tego tablet będzie mógł pochwalić się 16 GB wbudowanej pamięci oraz dwoma kamerkami, w tym jedną o przyzwoitej rozdzielczości 5 megapikseli.

Brytyjski oddział Samsunga poinformował, że już 16 sierpnia ruszy sprzedaż urządzenia w Wielkiej Brytanii. Według niepotwierdzonych informacji tablet z modemem 3G ma kosztować 435 funtów brytyjskich (cena z podatkiem VAT). Zgodnie z dzisiejszym kursem funta wyspiarze zapłacą za tablet ok. 2262 zł.

To znacznie mniej od zapowiadanej ceny tabletu w Polsce. Polski oddział Samsunga informował, że sugerowana cena detaliczna urządzenia w naszym kraju ma wynosić aż 2999 zł. Niestety nie mamy jeszcze żadnych informacji kiedy ruszy sprzedaż tabletu w Polsce. Nasz kraj nigdy nie należał do najtańszych rynków jeżeli chodzi o elektronikę, ale wygląda na to, że Polacy będą musieli zapłacić za Samsung Galaxy Note 10.1 sporo więcej. Przy takiej różnicy w cenie rozsądnym rozwiązaniem może okazać się kupno urządzenia na Wyspach Brytyjskich.

źródło: AndroidCentral, Samsung

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.