Szybka recenzja: Revo Uninstaller Pro

Dodał: admin listopad - 25 - 2012

Kolejna moja recenzja będzie o Revo Uninstaller Pro. Domyślam się że nie jeden z  czytelników Technetblog miał styczność z tym programem. Revo Uninstaller Pro jest płatną wersją świetnego narzędzia do usuwania aplikacji z systemu. Program usuwa wszystkie pliki programu nie zostawiając żadnych śmieci na dysku. Program umożliwia różne tryby odinstalowywania aplikacji. Niektórzy uważają że jest to najlepszy program w swoim rodzaju. Trudno się nie zgodzić bo Revo sprawuje się naprawdę wyśmienicie.

Oficjalną stroną programu jest www.revouninstaller.com. Z oficjalnej strony pobrałem też plik instalacyjny Revo Pro do mojej recenzji. Wielkość pliku instalacyjnego to niecałe 8 MB. Instalacja przebiega bardzo sprawnie. Po instalacji Revo Uninstaller Pro zajmuje około 22 MB. W trakcie pisania tej recenzji cena dożywotniej licencji na ten program to $27.47. Standardowa cena to $39.25. Oczywiście ceny podane ze strony producenta.

Jak wspomniałem na początku Revo Uninstaller jest dostępny w wersji Free oraz Professional. Ja w swojej recenzji opiszę tą drugą wersję. Na stronie producenta przedstawione zostało porównanie obu wersji. Jak można zauważyć wersja Pro oferuje znacznie więcej funkcji, ale należy dodać że wersja darmowa również sprawuje się bardzo dobrze.

Główne okno programu:


Zobaczmy teraz jak prezentuje się Revo Pro. Program jest w całości po polsku. Interfejs jest bardzo przyjazny i łatwy w użytkowaniu. Po uruchomieniu Revo Pro wyświetla wszystkie programy jakie mamy zainstalowane w systemie. Po lewej stronie mamy listę dodatkowych narzędzi o których będzie mowa w dalszej części recenzji.

Deinstalator:


Na początku prześledźmy proces deinstalacji. Żeby to uczynić wystarczy zaznaczyć progra który ma zostać usunięty i wybrać „Odinstaluj”. Po uruchomieniu tej opcji najpierw wywołany zostanie kreator deinstalacji wybranego programu, dopiero po jego zakończeniu będziemy mogli przeskanować dysk w poszukiwaniu pozostałych plików.

Po usunięciu aplikacji Revo wykona analizę  w poszukiwaniu  pozostałych plików oraz wpisów w rejestrze.

Tryby skanowania:

Do wyboru mamy aż trzy tryby skanowania:

 • Bezpieczny – używa wbudowanego deinstalatora oraz wykonuje dodatkowe skanowanie rejestru i dysku w poszukiwaniu pozostawionych danych które są  bezpieczne do usunięcia. Jest to metoda zalecana dla początkujących użytkowników.
 • Pośredni – zawiera Tryb bezpieczny ale wykonuje rozszerzone skanowanie aby usunąć pozostałości po aplikacji z miejsc gdzie najczęściej pozostają śmieci
 • Zaawansowane – wykonuje dogłębną analizę. Jest to najwolniejszy ale najlepszy tryb.

Ja wybrałem tryb Pośredni. Po zakończeniu skanowania zaznaczamy wszystkie wpisy i usuwamy.

Menedżer autostartu:

W tym miejscu możemy sprawdzić wpisy programów które uruchamiają się wraz z systemem. Żeby dany program wyłączyć, tzn. żeby nie uruchamiał się przy starcie systemu wystarczy odznaczyć jego wpis. Jest to naprawdę bardzo przydatne bo jeżeli przy starcie uruchamiają się niepotrzebne programy to tylko wydłuża czas ładowania. W takiej sytuacji wyłączamy niepotrzebne programy.

Usuwanie zbędnych plików:

Sama nazwa tego komponentu mówi nam o jego funkcjonalności. Wystarczy że wybierzemy(po prawej stronie) dyski które mają zostać przeskanowane. Po zakończeniu analizy otrzymamy informację o ilości znalezionych plików i ich rozmiarze(na samym dole).

Narzędzia systemu:

Tutaj możemy uruchomić narzędzia systemu Windows. Na zdjęciu widzimy jakie narzędzia są dostępne do uruchomienia.

Porządkowanie przeglądarek:

Ten komponent pozwala na wyczyszczenie historii odwiedzanych stron, paska adresów, plików tymczasowych, ciasteczek , historii pobieranych plików, formularzy oraz uwierzytelnione sesje z naszej przeglądarki. Należy wybrać które komponenty mają zostać usunięte. Revo obsługuje wszystkie najpopularniejsze przeglądarki.

Porządkowanie MS Office:

Na dołączanym zdjęciu wszystko jest wyjaśnione ;) Nigdy nie korzystałem z tego komponentu.

Porządkowanie Systemu:

Revo umożliwia także porządkowanie naszego systemu. Do wyboru jest cała masa opcji czyszczenia. Warto od czasu do czasu skorzystać z „Porządkowania Windows”.

Podsumowanie

Czas na posumowanie. Zdecydowanie polecam wypróbować wszystkim czytelnikom Technetblog Revo Uninstaller Pro. Program pełni nie tylko rolę deinstalatora ale również posiada szereg innych funkcji dbających o „czystość” naszego systemu. Revo Uninstaller Pro zastępuje domyślny windowsowy „Dodaj lub usuń programy” który pozostawia resztki programów na dysku. Na czytelników Technetblog czeka miła niespodzianka – będzie można zdobyć jedną z aż dziesięciu licencji na Revo Uninstaller Pro, myślę że warto będzie brać w nim udział ;)

Autor: Tester


4 komentarze to “Szybka recenzja: Revo Uninstaller Pro”

 1. vv pisze:

  Bardzo solidny program,używam od kilku lat i nigdy mnie nie zawiódł.

 2. Filip pisze:

  adam, gdzie ty widzisz tam za darmo Avasta w wersji Pro? Ja tam widzę wyraźnie informację „avast! Free Antivirus”.

 3. Bibus i Dyzio pisze:

  Revo to badziewie ktore latwo moze zniszczyc system w kompie,odradzam ten chlam.Najlepszy Comodo Menager,bezpiecznie usuwa programy i darmowy.

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.