GOTD: Ocster 1-Click Backup za darmo

Dodał: admin grudzień - 6 - 2012

Po blisko rocznej przerwie, niemiecka firma Ocster zajmująca się produkcją oprogramowania do backupu danych przeprowadza kolejną akcję rozdawniczą, w której do wzięcia jest narzędzie do szybkiego wykonywania kopii zapasowych dysków i partycji. Przedmiotem promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu Ocster 1-Click Backup. Standardowo produkt ten jest oferowany w cenie ok. 15 euro. Aplikacja posiada interfejs w angielskiej wersji językowej. Z oferty będzie można skorzystać jedynie do jutra – 7 grudnia, do godz. 9:00 rano.

 

Niestety w przypadku firmy Ocster ze smutkiem trzeba stwierdzić, że piękne, stare czasy gdy ów producent rozdawał najbardziej rozbudowane wersje swojego produktu, bezpowrotnie minęły. Tym razem do wzięcia jest produkt będący odchudzoną odmianą programów Ocster Backup Pro i jednocześnie chyba następca linii produktów Ocster Easy.

Ocster 1-Click Backup jest narzędziem do wykonywania kopii zapasowych na poziomie dysków i partycji, z jego pomocą możemy więc szybko i łatwo stworzyć np. obraz partycji systemowej, ale nie będziemy w stanie utworzyć np. automatycznego backupu wybranych plików. Jak sama nazwa wskazuje, producent postawił na szybkość i wygodę użytkownika, tak więc wykonanie obrazu ma odbywać się za pośrednictwem zaledwie jednego kliknięcia myszką.

Wśród zalet Ocster 1-Click Backup jakie znalazł jeden z recenzentów tego oprogramowania można wymienić niskie obciążenie procesora podczas wykonywania kopii zapasowej w tle oraz możliwość tworzenia płyt ratunkowych działających w oparciu o system Linux. Do wad narzędzia można zaliczyć przede wszystkim ubogość opcji konfiguracyjnych. Program został zautomatyzowany i uproszczony do tego stopnia, że zaawansowani użytkownicy mogą poczuć się zawiedzeni. Brakuje tu np. możliwości szyfrowania backupu, ustawiania stopnia kompresji archiwum, możliwości indywidualnego planowania automatycznego tworzenia kopii zapasowych (program pozwala na ustawienie codziennego lub cotygodniowego harmonogramu).

Główne cechy programu Ocster 1-Click Backup:

 • W pełni automatyczne tworzenie kopii zapasowych
 • Bardzo prosty w obsłudze
 • Tworzenie kopii zapasowych całego systemu wraz z danymi z całego dysku twardego
 • Zapisywanie kopii zapasowych w standaryzowanym formacie VMDK
 • Automatyczna pauza w celu przeciwdziałania spowolnieniu pracy komputera
 • Możliwość zatrzymywania i wznawiania zadań wykonywania kopii
 • Opcja przywracania indywidualnie wybranych plików z obrazu
 • Możliwość wykorzystania sieci lokalnej
 • Inteligentna kompresja danych
 • Funkcja planowania zadań automatycznego backupu
 • Możliwość zapisu kopii zapasowej na dysku twardym oraz nośnikach wymiennych
 • Tworzenie backupu w formie kopii przyrostowych

Program Ocster 1-Click Backup został przygotowany do współpracy z komputerami wyposażonymi w systemy operacyjne Microsoft Windows 8, 7, Vista, XP, Server 2003 or Server 2008 (również wersje 64-bitowe). Wielkość pliku instalacyjnego programu to 29.1 MB.

Jak zdobyć Ocster 1-Click Backup za darmo?

Wystarczy wejść na stronę promocji i pobrać plik instalacyjny programu.

Strona promocji

Uwaga! Promocja ważna tylko do jutra do godz 9:00 rano czasu polskiego.

Aby skorzystać z promocji program należy w wymaganym czasie pobrać i zainstalować! Więcej informacji w pliku tekstowym w paczce z instalatorem programu.

 


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.