ExifCleaner za darmo

Dodał: admin styczeń - 17 - 2013

Na stronach serwisu z oprogramowaniem w okazyjnych cenach – BitsDuJour, gości dziś firma SuperUtils, która proponuje nam najnowszą wersję narzędzia do usuwania ukrytych danych zapisanych w zdjęciach – tzw. danych EXIF. Przedmiotem niniejszej promocji jest legalna i darmowa pełna wersja programu ExifCleaner. Standardowa cena tego produktu w chwili obecnej wynosi jedynie $13. Aplikacja została wyposażona w interfejs w języku angielskim. Z oferty tej można korzystać jedynie do jutra – 18 stycznia, do godz. 9:00 rano.

 

ExifCleaner to narzędzie fotograficzne pozwalające na szybkie i masowe usuwanie z cyfrowych zdjęć tagów EXIF, geotagów, a także informacji IPTC oraz Adobe XMP. Część osób nie zdaje sobie sprawy, że aparaty którymi robimy zdjęcia zapisują ukryte informacje na temat wykonywanej fotografii. Dane umieszczone w EXIF bądź w tagach zawierają wiele użytecznych informacji o urządzeniu, które zrobiło zdjęcie, ale czasem urządzenia dodają także bardziej wrażliwe dane, jak lokalizacja wykonywanego zdjęcia czy informacje o samym fotografującym.

Umiejętne wykorzystanie tych danych pozwala zainteresowanym osobom na zlokalizowanie miejsca wykonania fotografii oraz właściciela aparatu. Dzięki operacji kasowania zbędnych danych możemy chronić naszą prywatność.

Proces czyszczenia informacji w tagach jest w pełni bezpieczny i w żaden sposób nie wpływa na zmianę jakości zdjęć. Usunięcie tagów pozwala jednak na zmniejszenie rozmiaru zajmowanego przez zdjęcie na dysku komputera. Oszczędność przestrzeni dyskowej będzie szczególnie widoczna w przypadku zdjęć o małych rozmiarach, jak np. miniaturki zdjęć oraz może być bardzo istotna podczas przesyłania dużej ilości fotografii za pośrednictwem Internetu.

Producent wskazuje, że ExifCleaner może pracować w trybie wsadowym, pozwalając na masowe usuwanie tagów ze zdjęć. Program ten posiada również funkcjonalność pozwalającą na jego integrację z powłoką systemu Windows.

Program ExifCleaner został przygotowany do współpracy z komputerami wyposażonymi w system operacyjny Microsoft Windows 2000/ XP/ Vista/ 7 (x32/x64 ) oraz Windows 8

Jak zdobyć ExifCleaner za darmo?

Wystarczy odwiedzić stronę promocji i kliknąć w przycisk Get It For Free. Do skorzystania z promocji wymagane jest konto w serwisie Facebook bądź też – w przypadku jego braku – wypełnienie ankiety.

Strona promocji

 


1 komentarz to “ExifCleaner za darmo”

  1. Adam0901 pisze:

    Super sprawa. :D

Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.