Sharp LC90LE745U – największy TV LED na świecie

Dodał: admin czerwiec - 28 - 2012

Sharp może pochwalić się kolejnym tytułem największego urządzenia w swojej kategorii. Ostatnio pisaliśmy o największym dotykowym monitorze LCD stworzonym z myślą o zastosowaniach biznesowych. Sharp przygotował jednak również coś miłośników domowego kina i telewizji. Zaprezentowany ostatnio Sharp AQUOS LC90LE745U to największy odbiornik telewizyjny wyposażony w panel LCD i podświetlanie LED. Telewizor stawia spore wymagania swoim potencjalnym właścicielom – konieczny będzie spory salon, bo 90-calowy potwór raczej nie sprawdzi się w ciasnych i małych mieszkaniach.

W oficjalnej informacji prasowej Sharp w ten oto sposób rozpoczyna opis urządzenia:

Wyobraź sobie, że stoisz na krawędzi Wielkiego Kanionu. Przed Tobą prawie 1000 metrów przepaści. Wiatr wyje Ci w uszach, a Twoje serce zaczyna bić szybciej, kiedy rzucasz się przed siebie głową w dół. Tuż przed zanurzeniem się w rzece płynącej na dnie kanionu… rozsypujesz popcorn po całej kanapie! Tak intensywne emocje zagwarantuje Ci jedynie 90-calowy telewizor AQUOS LED, zaprezentowany właśnie przez firmę Sharp.

I rzeczywiście Sharp AQUOS LC90LE745U pozwoli nam przenieść do domowego zacisza emocje rodem z prawdziwego kina. Jest to zasługa przede wszystkimi olbrzymiego ekranu, który dał Sharpowi palmę pierwszeństwa w kategorii największych telewizorów LED TV. Jeżeli liczba 90 cali, stanowiąca przekątną tego ekranu nie uzmysławia Wam do końca jakie są rozmiary tego telewizora, to należy wspomnieć, że odbiornik może pochwalić się 1,2 m wysokości oraz ponad 2 metrami szerokości. Z racji takich gabarytów korzystanie z Sharpa AQUOS LC90LE745U będzie komfortowe dla oka dopiero przy dużych salonach czy wręcz mini-salach kinowych.

Wybierając się na zakupy w polowaniu na Sharp AQUOS LC90LE745U warto wziąć ze sobą kogoś do pomocy przy dźwiganiu urządzenia. Przy wadze odbiornika wynoszącej 64 kg jego przenoszenie przy udziale jednej tylko osoby może być trochę problematyczne. Telewizor nie należy do supercienkich, jednak trzeba przyznać, że przy 90-calowym ekranie 19 cm grubości w najszerszym miejscu jest również bardzo dobrym wynikiem. Sharp chwali się również, że 90 cali nie doprowadzi nas do ruiny z powodu ogromnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Według zapewnień producenta AQUOS LC90LE745U ma zużywać mniej energii niż dwie 75-watowe żarówki, chociaż oczywiście trzeba brać pewną poprawkę na testy producenta „w warunkach laboratoryjnych” ;)

Standardem w obecnych czasach jest już – dostępna również w modelu AQUOS LC90LE745U – możliwość wyświetlania obrazu Full HD 1080p. Producent chwali się również aktywnym trybem 3D. Jak przystało na inteligentny telewizor, największy LED na świecie może pochwalić się autorskim systemem SmartCentral, który pozwoli na dostęp do dodatkowych funkcji multimedialnych, a także umożliwi korzystanie z dobrodziejstw Internetu. Połączenie z domową siecią uzyskamy z kolei dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi.

Garść danych technicznych:

  • Ekran: 90 cali,
  • podświetlanie: LED (500 diod),
  • Rozdzielczość ekranu: Full HD – 1920 x 1080
  • Czas reakcji matrycy: 4 ms
  • Kontrast dynamiczny: 8 000 000:1
  • Zainstalowane złącza: 3 x HDMI, 2 x USB, HD Component, RS-232C, PC, Composite Video, Ethernet, Audio

Ile to będzie kosztować?

Sharp AQUOS LC90LE745U został dopiero oficjalnie zaprezentowany, za pewne minie więc jeszcze trochę czasu zanim pojawi się on na półkach polskich sklepów. Jeżeli już nie możecie doczekać się sprzedaży tego modelu, to w międzyczasie możecie zacząć oszczędzać pieniądze na jego zakup. Na jednorazowe wyłożenie całej kwoty odpowiadającej cenie produktu będzie stać niewielu. Telewizor został wyceniony bowiem na 10 999 dolarów.

źródło: Sharp
ilustracja: Sharp


Skomentuj

Musiz być zalogowany aby dodawać komentarze.